خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شورای ولایتی سرپل نسبت به بدتر شدن اوضاع امنیتی این ولایت ابراز نگرانی کرد

شورای ولایتی سرپل نسبت به بدتر شدن اوضاع امنیتی این ولایت ابراز نگرانی کرد

Apr 17, 2016 - 20:08

سرپل (پژواک، ۲۹ حمل۹۵): شماری از اعضای شورای ولایتی سرپل با ابراز نگرانی از بدتر شدن وضعیت امنیتی این ولایت می گویند در صورت ادامه کم توجهی حکومت، مخالفان مسلح بخش هایی از این ولایت را تصرف خواهند کرد.

محمد نور رحمانی، عضو شورای ولایتی سرپل امروز در یک نشست خبری گفت که اوضاع امنیتی این ولایت در چند روز گذشته بدتر شده است.

وی گفت: «چند روز مى شود در اطراف شهر سرپل جنگ جریان دارد و مسیر راه میرزا ولنگ به ولسوالی صیاد مسدود است و مردم در محاصره قرار دارند. "

رحمانی افزود:» اگر در قسمت تامین امنیت سرپل توجه نشود و نیروهای بیشتر کمکی فرستاده نشود، بخش‌هایی از ولایت سقوط خواهد کرد."

این عضو شورای ولایتی از حکومت مرکزی و نهاد‌های امنیتی خواست که هرچه زود‌تر علیه مخالفان مسلح عملیات نظامی راه اندازی کنند.

محمد علی حکیمی، عضو دیگر شورای ولایتی سرپل گفت که وضعیت امنیتی بسیار نگران کننده است.

وی گفت:" خطر بسیار جدی است اگر در ۲۴ ساعت عملیات امنیتی از سوی حکومت راه اندازی نشود، ملت بخاطر تامین امنیت خود تصمیم خواهد گرفت."

اما محمد ظاهر وحدت، والی سرپل گفت: « به  نیروهای امنیتی دستور دادیم عملیاتی را در مناطق از دست رفته در ولسوالی‌های صیاد و سوزمه قلعه و میرزا ولنگ راه اندازی نمایند.»

نگرانی از بدتر شدن وضعیت امنیتی در این ولایت شمالی در حالی ابراز می شود که در یک هفته اخیر نیروهای امنیتی و طالبان در بخش هایی از ولسوالی های صیاد، سوزمه قلعه و سانچارک با یک دیگر درگیر بوده اند.

در یک رویداد دیگر، والی فاریاب به پژواک گفت که در پی عملیات نیروهای امنیتی و خیزش های مردمی در ولسوالی گرزیوان این ولایت، عصر امروز منطقه جرقلعه به تصرف نیروهای دولتی در آمد.

سید انور سادات گفت با وصف این که مخالفان مسلح در خانه های مسکونی مردم سنگر گرفته بودند، نیروهای امنیتی موفق شدند بر آنان تلفات سنگین وارد کنند و از این منطقه بیرون برانند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement