خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دوستم: ٧٥مخالف مسلح در شاهراه سرپل - جوزجان کشته و مجروح شده اند

دوستم: ٧٥مخالف مسلح در شاهراه سرپل - جوزجان کشته و مجروح شده اند

May 09, 2016 - 18:24

سرپل (پژواک،٢٠ ثور٩٥): معاون اول رياست جمهورى ميگويد که در نتيجۀ عمليات آغاز شده در مسير شاهراه سرپل- جوزجان، تا حال ٧٥ مخالف مسلح کشته و مجروح شده اند.

جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری پس از پاکسازی ولسوالی های پنج گانه ولایت جوزجان، حالا بخاطر سرکوب نمودن طالبان در مسیر شاهراه سرپل – جوزجان، عملیات پاکسازی را راه اندزی نموده است.

اين عملیات پاکسازی از وجود مخالفین مسلح دولت به رهبرى جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری، امروز صبح در مسیر شاهراه سرپل جوزجان آغاز گردید.

جنرال دوستم گفت که این عملیات از ساحه قره کینت مرکز ولایت جوزجان آغاز شده و تاکنون الی ساحه سیدآباد مرکز ولایت سرپل، حدود ٤٠ روستا پاکسازی شده است واین عملیات الی پاکسازی مناطق ناامن ولایت سرپل ادمه خواهد داشت.

او افزود: "بخاطر اینکه به مردم ملکی آسیب نرسد، ما از چال و تاکتیک بازمحمد مبارز استفاده کرده، مخالفین را از قریه ها بیرون راندیم و تا آخرین پناهگاه شان با چرخ بال ها دنبال نمودیم که در عملیات امروز، بیش از ٣٥ طالب کشته، حدود ٤٠ تن زخمی و بیش از ١٥ تن دستگیر شدند."

وى افزود در جریان تلاشی خانه ها بیش از ده میل سلاح مختلف النوع به دست آمد و این تلاشی جریان خواهد داشت.

به گفتۀ معاون اول، در این عملیات بیش از دو هزار نیرو با حمایه حملات هوایی شرکت کرده اند و با آغاز این عملیات طالبان پا به فرار نهاده، نیروهای امنیتی نیز آنان را تا آخرین پناهگاه شان با ضربات کوبنده دنبال کردند.

مسیر شاهراه سرپل – جوزجان، یگانه راه مواصلاتی مردم سرپل بوده که همیشه از سوی مخالفین در تهدید بلند قرار داشته است.

اما قارى يوسف احمدى سخنگوى طالبان ميگويد که در اين نبرد، دو تن از افراد آنان کشته شده؛ اما جنگ ادامه دارد و تلفات سنگينى را به نيروهاى حکومتى وارد کرده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement