خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها تن از باشنده گان هرات از افزايش ناامنى­ها شکايت کردند

ده ها تن از باشنده گان هرات از افزايش ناامنى­ها شکايت کردند

Jun 02, 2016 - 14:23

کابل(پژواک،١٣جوزا٩٥): ده ها تن از شهروندان هرات در يک گردهمايى در کابل، از افزايش ناامنى­ها در اين ولايت شکايت نموده، گفتند که در هرات  در ٧٤ روز ٧٤ تن ترور و ١٦ تن اختطاف شده اند.

آنها که شعارهاى (تامين امنيت از وظايف اساسى حکومت است، ما امنيت مى­خواهيم و...) را سر می‌دادند، خواهان مجازات مجرمين به خصوص رباینده گان و افزايش نيروهاى امنيتى در هرات شدند.

محمد ادريس الکوزى يک تن از شهريان هرات و اشتراک کننده گردهمايى امروز گفت که در ٧٤ روز گذشته تنها در شهر هرات، ٧٤ تن ترور و ١٦ تن اختطاف شده اند.

او بدون ارايه جزييات در مورد افرادى که ترور و اختطاف شده گفت که شهريان هرات از اين وضعيت به ستوه آمده و خواهان اقدامات لازم در جهت تامين امنيت در اين ولايت از سوى حکومت مى­باشند.

غلام فاروق نظرى نماينده مردم هرات در ولسى جرگه در اين گردهمايى گفت که در سال هاى اخير ناامنى ها و اختطاف در هرات بيشتر شده و بيکارى در بين جوانان نيز در حال افزايش است.

وى افزود:«هرات بسيار جوانان تحصيل کرده و با دانش دارد، اما اکثر شان بيکار هستند و متاسفانه که در پست هاى پايين و بلند بيشتر از ديگر ولايات به کار جذب شده اند.»

اشتراک کننده گان گردهمايى با صدور قطعنامه اى خواستار مجازات « مجرمين، تروريست ها و اختطاف گران» مطابق با قوانين الهى و بشرى در کشور شده گفته اند که براى تامين امنيت بهتر در هرات بايد نيروهاى امنيتى در اين ولايت بيشتر شوند.

همچنان اشتراک کننده های این تجمع، خواستار افزايش پروژه هاى عام المنفعه و کارزا درهرات شده تاکید دارند که به تامين امنيت پروژه هاى بزرگ چون بند سلما، شهرک صنعتى هرات، شاهراى هرات- اسلام قلعه وغيره توجه جدى صورت گيرد.

اشتراک کننده هاى اين گردهمايى مى­گویند، درصورتى که به مشکلات شان رسيدگى نشود، به گردهمايى و تظاهرات گسترده تر دست خواهند زد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement