خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسابقات بایسکلرانی دختران هفتۀ آینده در کابل برگزار می‌شود

مسابقات بایسکلرانی دختران هفتۀ آینده در کابل برگزار می‌شود

Jul 13, 2016 - 17:21

کابل (پژواک، ۲۳سرطان ۹۵): مسابقات بایسکلرانی دختران کشور، هفتۀ آینده با حضور ورزشکارانی از چهار ولایت در کابل برگزار می‌شود.

صادق صادقی ريیس فدراسیون بایسکلرانی، امروز در یک نشست خبری درکابل گفت که این مسابقات ۲۹ سرطان در شهر کابل برگزار خواهد شد.

به گفته وی، این برنامه ورزشی از طرف وزارت مبارزه علیه مواد مخدر، به همکاری فدراسیون بایسکلرانی در دو بخش که شامل اعضای تیم ملی و افراد نوآموز است، راه اندازی می‌شود.

صادقی افزود که ۱۵ تن از اعضای تیم ملی، مسیر ۱۰ کیلومتری را از منطقه لب جر خيرخانه تا ساختمان تربیت بدنی؛ و ۱۵ تن از نوآموزان نیز یک مسیر چهار کیلومتری را طی خواهند کرد و در نهایت برای افراد حائز مقام اول، کپ قهرمانی و برای افراد و دوم تا چهارم هر بخش مدال داده خواهد شد.

بر پایه معلومات وی، فدراسیون بایسکلرانی کشور، با وجود چالش‌های زیادی که دارد پیشرفت خوبی داشته و در این اواخر شمار زیادتری از دختران، به این رشته روی آورده‌اند و در سطح بین المللی نیز دستاودهای زیادی داشته‌اند.

رخسار حبیب زی ۱۸ ساله، عضو تیم ملی بایسکلرانی دختران که باشنده اصلی کابل است، به پژواک گفت که از ۱۳ سالگی و به دلیل علاقه زیاد به این رشته، عملاً بایسکلرانی را شروع کرده و سه و نیم سال بعد، عضویت تیم ملی را به دست آورده است.

وی گفت که هر جمعه با شماری دیگر از اعضای تیم ملی، در مسیر دهمزنگ شهر کابل تا منطقه بگرامی و شهر کابل جدید به طول حدود ۶۵ کیلومتر بایسکلرانی می‌کند.

به گفته این عضو تیم ملی بایسکلرانی، بسیاری مردم به این فکر هستند که زنان به دلیل ضعف جسمانی، نمی توانند دراین رشته بخوبی بدرخشند؛ اما این زنان برعکس باور عموم، قدرت خود را ثابت کرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement