خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اجساد حبیب الله کلکانی و همراهانش به خاک سپرده شدند

اجساد حبیب الله کلکانی و همراهانش به خاک سپرده شدند

Sep 02, 2016 - 10:10

کابل(پژواک، ۱۲سبنله۱۳۹۵): اجساد حبیب الله کلکانی و همراهانش، بعد از جنجال بر سر محل دفن آنان- تپه شهر آرا- شب هنگام در این منطقه بخاک سپرده شدند.

بقایای اجساد کلکانی و ۱۶ تن از همراهانش روز گذشته بعد از ادای نماز جنازه در مسجد عیدگاه کابل، به منطقه شهر آراء انتقال گردیدند اما نیروهای امنیتی وابسته به جنرال عبدالرشید دوستم معاون رئیس جمهور، مانع آنان شدند که باعث درگیری بین دو طرف شد.

خبرنگار پژواک که صبح امروز به این محل رفته است می گوید که بقایای اجساد حبیب الله کلکانی و همراهانش حوالی ۱۱ شب دفن شده است اما شماری از مردم هنوز در این محل حضور دارند و قرار است مراسم فاتحه خوانی برگزار کنند.

 بعد از ظهر دیروز جنجال بر سر این قضیه به خشونت کشیده شد و بر اثر آن یک تن از نیروهای امنیتی کشته و حداقل سه تن از معترضان زخمی شدند اما بعد از حضور نیروهای ویژه امنیتی، اوضاع آرام شد و اجساد حوالی شام به بالای تپه انتقال گردید.

بشیر احمد ته ینج، سخنگوی حزب جنبش اسلامی افغانستان به رهبری دوستم گفته بود که این حزب مخالف خاکسپاری کلکانی و همراهانش نیست اما با دفن این افراد در تپه شهر آرا که یک آبده تاریخی است، مخالف است.

 

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement