خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دانش: یک کمیته کاری برای چگونگی اجرایی شدن قانون ثبت احوال تعیین شده است

دانش: یک کمیته کاری برای چگونگی اجرایی شدن قانون ثبت احوال تعیین شده است

Sep 06, 2016 - 20:27

کابل ( پژواک، ۱۶سنبله ۹۵): معاون دوم رئیس جمهور می گوید که حکومت کمیته یی را برای چگونگی اجرای شدن قانون ثبت احوال و نفوس و توزیع تذکره الکترونیکی تعیین کرده است.

دفتر مطبوعاتی معاونت دوم ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، آمده است که سرور دانش این موضوع را امروز در دیدار با سفیر بریتانیا بیان کرده است.

معاون رئیس جمهور، بحث برسرچگونگی  تطبیق قانون ثبت احوال نفوس را که روز گذشته در جلسه کابینه مطرح شد، یک موضوع حیاتی و گره گشاه خواند و گفت:" با اجرایی شدن این قانون و توزیع تذکره الکترونیکی، بخشی از مشکلات مربوط به انتخابات نیز حل می گردد."

به گفته دانش، قانون ثبت احوال و نفوس که اوایل آغاز به کار حکومت وحدت ملی(دو سال قبل) توشیح شد تاکنون جنبه اجرایی نگرفته است و اکنون حکومت  برآن است تا روند تطبیق این قانون به حرکت در آید.

معاون رئیس جمهور افزود:" با توجه به اعتراض هایی که در خصوص تطبیق قانون ثبت احوال و نفوس و چگونگی توزیع تذکره الکترونیکی وجود دارد، پیشنهاد شد تا روند اجرایی شدن این قانون به بحث گرفته شود و براین اساس در جلسه روز گذشته کابنیه یک کمیته کاری به این هدف توظیف شد."

دانش خاطر نشان کرد که از نظر وی مسکوت گذاشتن تطبیق قانون راه حل نیست و تنها از طریق بحث و بررسی می توان به خواست مردم پاسخ داد و بخاطر توزیع تذکره الکترونیکی به یک راه حل رسید و این طرح از روز گذشته روی دست گرفته شده است.

معاون دوم رئیس جمهور در ادامه این دیدار تصریح کرد که با وصف این که توزیع تذکره الکترونیکی یک روند طولانی است، اما نفس اجرایی شدن آن می تواند مشکلات بسیاری را در برخی از موارد از جمله مسئله انتخابات حل کند.

جیمز روبرت جرمی، سفیر بریتانیا نیز گفت که جامعه جهانی به حمایت خود از حکومت وحدت ملی در زمینه های مختلف به خصوص برگزاری انتخابات و فراهم نمودن کمک های مورد نیازدولت و مردم افغانستان ادامه خواهد داد.

وی گفت که کمک های دولت بریتانیا تا سال ۲۰۲۰ میلادی( چهار سال دیگر) به افغانستان ادامه خواهد داشت و همچنان، همکاران بین المللی دولت افغانستان، برنامه انتخابات را از لحاظ تخنیکی و مالی حمایت خواهند کرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement