خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رياست اجرائيه: توافقنامۀ صلح با حزب اسلامى حکمتيار نهايى شد

رياست اجرائيه: توافقنامۀ صلح با حزب اسلامى حکمتيار نهايى شد

Sep 18, 2016 - 15:30

شهرکابل (پژواک،٢٨سنبله ٩٥): رياست اجرايى حکومت افغانستان، از نهايى شدن توافقنامه صلح با حزب اسلامى گلبدين حکمتيار خبر داده مى گويد با روند صلحى که سبب تامين امنيت و ثبات گردد، هيچکس مخالف نيست.

جاويد فيصل معاون سخنگوى رياست اجرائيه حکومت، به آژانس خبرى پژواک گفت که شوراى عالى صلح، به نمايندگى از حکومت افغانستان با حزب اسلامى به رهبرى گلبدين حکمتيار گفتگوهاى صلح را آغاز کرد و توافقنامه صلح با اين حزب نهايى گرديد.

وى در مورد جزئيات توافقنامه و زمان امضاى آن، معلومات بيشتر ارايه نکرد؛ اما گفت که درحکومت هيچکس با روند صلح مخالفت ندارد و همه خواهان صلح با عزت و پايداراند.

شورای عالی صلح افغانستان نيز گفته است که تمام مشکلات تخنيکی موافقتنامه صلح با حزب اسلامى گلبدين حکمتيار حل گرديده و هيچ موانعى که اين روند را به چالش بکشاند، وجود ندارد.

اين درحالى است که منابع حکومتى مى گويند که عبدالله عبدالله رييس اجرايی حکومت وحدت ملی، با بعضی موارد موافقتنامه صلح با حزب اسلامی مخالفت کرده و هفتۀ قبل، در ديدار با پيراحمد گيلانی رييس شورای عالی صلح نيز اعتراضش دراين مورد را شريک ساخته است.

اما رييس جمهور کشور، در روز اول عيد (٢٢ سنبله) گفته بود که هيچ مانعى را در مقابل صلح، بدون کدام دليل، قبول نخواهد کرد و پيشرفت چشمگيرى در امضاى توافقنامه با حزب اسلامى صورت گرفته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement