خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معاون دوم ريیس جمهور رهسپار امریکا شد

معاون دوم ريیس جمهور رهسپار امریکا شد

Sep 18, 2016 - 18:52

شهرکابل (پژواک، ۲۸سنبله۹۵): سرور دانش معاون دوم ريیس جمهور، در راس هیئتی از دولت افغانستان، به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد عازم امریکا شد.

دفتر مطبوعاتی معاونت دوم ریاست جمهوری، در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این هیئت بعد از ظهر امروز، کابل را به مقصد امریکا ترک کرده است.

گفته شده است که سرور دانش، به نمایندگی از دولت افغانستان، در هفتاد و یکمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی خواهد کرد.

در این خبرنامه آمده است که معاون دوم رئیس جمهور، دراین سخنرانی مواضع مختلف دولت  افغانستان را در قبال مسائل مهم ملی وبین المللی مانند مبارزه با تروریزم، صلح و امنیت جهانی، جلوگیری از رشد افراط گرایی، کمک جامعه جهانی به تأمین ثبات و بازسازی افغانستان، پیشرفت روند تعهدات دوجانبه افغانستان و همکاران بین المللی آن بیان خواهد کرد.

قرار است دانش در حاشیه این سفر، با بان کی مون سرمنشی سازمان ملل متحد، مقام های ارشد شماری از کشورهای شرکت کننده در  این اجلاس و برخی از مهاجران افغان مقیم امریکا دیدار و گفتگو نماید.

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه و حکمت خلیل کرزی معین سیاسی این وزارت، محمود صیقل نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد، حمدالله محب سفیر کبیر و نماینده فوق العاده رئیس جمهور در واشنگتن و سید انور رحمتی رئیس دفتر معاون دوم رئیس جمهور، دانش را در این سفر همراهی می کنند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement