خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مقامات: ولسوالى ناوه سقوط نکرده است

مقامات: ولسوالى ناوه سقوط نکرده است

Oct 03, 2016 - 11:04

تعقيبى- لشکرگاه (پژواک، ١٢ ميزان ٩٥): مقامات امنيتى هلمند مى گويند که ولسوالى ناوه سقوط نکرده و نيروهاى تازه نفس، به هدف تحکيم امنيت به ولسوالى رسيده اند.

اين در حالى است که صبح امروز، شمارى از مقامات هلمند گفته بودند که ولسوالى ناوه سقوط کرده و قوماندان امنيۀ ولسوالى کشته شده است.

اما عمرځواک سخنگوى والى هلمند، امروز(١٢ميزان) به آژانس خبرى پژواک گفت که ولسوالى ناوه به شکل کلى سقوط نکرده؛ اما سمونوال احمدشاه سالم قوماندان امنيۀ اين ولسوالى کشته شده است.

ځواک افزود: "ولسوالى به شکل کامل سقوط نکرده، نيروهاى امينتى تا آخرين لحظات، شديداً مقاومت نموده اند؛ بعداً نيروهاى هوايى از کندهار و لشکرگاه به کمک آنها رسيده اند."

موصوف گفت که در جريان عمليات هوايى در آن منطقه، ده ها طالب کشته  شده و شمار زيادى از آنها جراحت برداشته اند.

موصوف افزود که در جريان جنگ، قوماندان امنيۀ ناوه با سه پوليس ديگر کشته شده است.

او گفت که نيروهاى امنيتى، حملات هوايى و زمينى را در مناطق بولان و باباجى آغاز نموده اند، که طى آن شمار زيادى از طالبان نيز کشته شده اند.

از سوى ديگر، کريم اتل رييس شوراى ولايتى هلمند به پژواک گفت که به نيروهاى امنيتى، در مورد حمله بر ولسوالى ناوه، از قبل اطلاع داده شده بود؛ اما به وقت اقدام نکرده اند.

اما او افزود: "طالبان مسلح، نخست يک تانک هاموى پر از مواد انفجارى را به قوماندانى داخل کرده و بعدا آن را انفجار داده اند، که در نتيجه نيروهاى امنيتى به عقب نشينى مجبور شده اند."

اما عبدالودود پوپل عضو ولسى جرگه و برادر قوماندان کشته شده، به پژواک گفت که ولسوالى بعد از کشته شدن برادرش سقوط کرده و نيروهاى امنيتى، از ولسوالى خارج شده اند.

طالبان مسلح، سقوط ناوۀ هلمند را تاييد کرده اند.

قارى يوسف احمدى سخنگوى اين گروه به پژواک گفت که طالبان، ولسوالى ناوۀ هلمند را تصرف کرده اند.

 طالبان مسلح، حدود دو و نيم ماه قبل همه مناطق ولسوالى ناوه بدون ساختمان ولسوالى را تصرف کرده بودند و نيروهاى امنيتى، از راه هاى فرعى رفت آمد مى کردند.

 ناوه، يکى از ولسوالى هاى امن ولايت هلمند بود که اکثر مردم براى تفريح و ميله به آنجا مى رفتند.

درگيرى بين نيروهاى امنيتى و طالبان مسلح، از چند روز گذشته بدينسو در منطقۀ بولان از مربوطات حوزۀ امنيتى سوم لشکرگاه مرکز ولايت هلمند نيز جريان دارد.

بولان و ناوه، با هم مرز مشترک دارند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement