خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والى بغلان: حملات طالبان با مقاومت نيروهاى امنيتى مواجه گرديد

والى بغلان: حملات طالبان با مقاومت نيروهاى امنيتى مواجه گرديد

Oct 04, 2016 - 17:01

پلخمرى (پژواک،١٣ميزان ٩٥): عبدالستار بارز والی بغلان مى گويد که حملات گستردۀ طالبان بر پوسته هاى امنيتى در بغلان مرکزى و دند غورى اين ولايت، به عقب زده شده است.

وى به آژانس خبرى پژواک گفت که طالبان، روز گذشته حملات شانرا در بغلان مرکزی و دند غوری بالای پوسته های امنيتی آغاز کردند و آنان با انداختن چندين موتر خشت بالای سرک در منطقه جنگل باغ ولسوالی بغلان مرکزى تلاش داشتند که مسير شاهراه پلخمری - کندز  را به روی رفت و آمد موترهای ملکی ونظامی مسدودسازند.

والی  بغلان افزودکه اين حملات طالبان، با مقاومت شديد نيروهاى امنيتى روبرو شد وشکست خوردند و  موانعى را که طالبان بالاى سرک ايجاد کرده بودند، برداشته شد و اکنون شاهراه  پلخمرى- کندز به روى ترافيک باز گرديده است.

وى با  بيان اينکه در گيری ميان طالبان و نيروهاى امنيتى دربعضى مناطق هنوزهم جريان دارد گفت که حمله طالبان در منطقه باغ شمال و چشمه شير نيز عقب زده شده و جنگ در منطقه قريه نياز الله و درقند دند غوری، جريان دارد.

بارز افزود: "در اين در گيری ها ١١  طالب کشته شده، ٢٣ تن  ديگر شان  زخمی شده است  و يک فرد انتحاری قبل از رسيدن به هدف، در ولسوالی بغلان مرکزی  کشته شده است."

موصوف افزودکه اين فرد انتحاری که سرورنام داشت، مى خواست با استفاده از يک بايسکل وارد شهر جديد ولسوالى بغلان مرکزى شود؛ اما بايسکل وى به زمين افتاد و واسکتش منفجر شده و دراين رويداد تنها فرد انتحارى از بين رفت.

گروه طالبان تاکنون دراين مورد اظهار نظرنکرده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement