خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در بغلان به نيروهاى دولتى و طالبان تلفات وارد شده است

در بغلان به نيروهاى دولتى و طالبان تلفات وارد شده است

Oct 07, 2016 - 10:18

 

پلخمرى (پژواک،۱۶میزان ۹۵): پوليس بغلان از کشته و زخمى شدن ٢٣ طالب مسلح حين حملۀ آنها بر قطار نيروهاى امنيتى در بغلان خبر مى دهند، اما طالبان ادعاى وارد کردن تلفات و خسارات سنگين به نيروهاى امنيتى را دارند.

مل پاسوال نور حبیب گلبهاری قوماندان امنیه بغلان مى گويد که مخالفین مسلح دولت حوالی ساعت سه بعد از ظهر دیروز در منطقه چهارشنبی تپه و جنگل باغ شهر قدیم ولسوالى بغلان مرکزی بالای قطار نيروهاى دولتى که به طرف شهر کندز در حرکت بودند، حمله نمودند.

موصوف که صبح امروز با آژانس خبری پژواک صحبت مى کرد، گفت که درگیری ميان نيروهاى دولتى و طالبان مسلح در مناطق يادشده تا ساعت هشت و نيم شب به شدت ادامه داشت و اکنون نيز به شکل پراکنده وجود دارد.

وى بدون ارايه معلومات در مورد تلفات و خسارات نيروهاى دولتى گفت که در اين درگيرى ده طالب مسلح کشته و ١٣ تن ديگر آنان زخم برداشته اند.

اما معلم روح الله یک تن از باشندگان قریه شاهی خیل بغلان مرکزی مى گويد:«من به چشم خود دیدم که دو موتر رينجر، سه موتر حاموی و یک تانک بزرگ نیروهای امنیتی در سر سرک آتش گرفته بود و جنگ شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح، جریان داشت.»

او در مورد تلفات نيروهاى دولتى معلومات نداشت اما گفت که در این درگیری ۱۷ طالب مسلح به شمول چهار قوماندان آنها کشته شده اند که در جناره دو تن آنان وی نیز شرکت کرده بود.

اما ذبيح الله مجاهد سخنگوى طالبان مسلح ادعا مى کند که در حملۀ يادشده طالبان، ده ها تانک، رينجر و موترهاى تيلرى نيروهاى دولتى تخريب و يا در دسترس آنها قرار گرفته و ده ها تن از نيروهاى دولتى کشته و زخمى شده اند.

موصوف شب گذشته گفته بود که در داخل شهر پلخمرى مرکز ولايت بغلان جنگ ميان نيروهاى دولتى و طالبان ادامه دارد.

اما مقام هاى محلى اين ادعاهاى طالبان مسلح را رد مى کنند.

احمد جاوید بشارت سخنگوی قوماندانى امنيه بغلان مى گويد که طالبان مسلح شب گذشته خود را از مسير کوه به نزديکى هاى پوسته هاى امنيتى شهر پلخمرى رسانده و بالاى يک پوسته امنيتى حمله نموده بودند.

اما او مى افزايد که بعد از يک ساعت اين حمله طالبان دفع شد و اکنون وضعيت در پلخمرى عادى مى باشد.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement