خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها مخالف مسلح در سرپل به دولت پیوسته اند

ده ها مخالف مسلح در سرپل به دولت پیوسته اند

Oct 11, 2016 - 16:22

کابل (پژواک، ٢٠ ميزان ٩٥): والى سرپل مى گويد که ٦٢ مخالف مسلح با دولت يکجا شده، بيش از سى مخالف مسلح و چهار تن از نيروهاى دولتى کشته و زخمى شده و هفت منطقه از وجود مخالفين پاکسازى گرديده است.

طالبان مسلح، در مورد ٦٢ تن يادشده چيزى نگفته؛ اما مى گويند که در مرکز سرپل، شش تن از نيروهاى دولتى کشته و زخمى شده و دو تن از افراد آنها نيز به قتل رسيده اند.

محمد ظاهر وحدت والى سرپل، در يک نشت خبرى گفت که ٦٢ مخالف مسلح که با دولت يکجا شده، اکنون در منطقه شيرام ها مربوط مرکز اين ولايت، بر ضد مخالفين مسلح مى جنگند.

وى گفت که در اين عمليات، هفت منطقه به شمول مناطق راشدى، سرتخته، ترفگان از وجود مخالفين تصفيه شده و ١٢ مخالف مسلح دولت به شمول چهار قوماندان آنها (گلبدين، علاوالدين، يوسف و ثمرالدين) کشته شده و ٩ تن ديگر آنان زخم برداشته اند.

همچنان موصوف گفت که شب گذشته، مخالفين مسلح دولت بر مناطق قشقرى و بغاوى مربوط مرکز اين ولايت حمله نمودند، که از سوى نيروهاى دولتى دفع شد و در اين درگيرى، شش مخالف مسلح کشته و ٩ تن ديگر آنها زخمى شده اند.

وى افزود که در اين درگيرى ها يک تن از نيروهاى اردوى ملى کشته شده و چهار تن ديگر به شمول دو تن از نيروهاى خيزش مردمى زخمى شده اند.

اما طالبان مسلح گفته اند که در منطقۀ شيرم ها شش تن از نيروهاى دولتى را کشته و زخمى نموده و دو تن از افراد آنها نيز کشته شده اند.

همچنان آنها گفته اند که شام ديروز، در منطقۀ قشقرى يک پوسته نيروهاى دولتى را تصرف نموده و به نيروهاى دولتى تلفات وارد شده است؛ آنها رقم اين تلفات را مشخص نکرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement