خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

محاصره تپه قرغان دندغورى ولايت بغلان شکستانده شد

محاصره تپه قرغان دندغورى ولايت بغلان شکستانده شد

Oct 12, 2016 - 16:44

پلخمری (پژواک، ٢١ ميزان ٩٥): نیروهای امنیتی در بغلان اعلام داشتند که بعد از گذشت ١٢ روز توانستند محاصره تپه قرغان دند غوری را درهم بشکنند و سربازان گيرمانده را نجات دهند.

عبدالستار بارز، والی بغلان در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که نیروهای مشترک امنیت ملی، اردوی ملی و پولیس ملی قبل از ظهر امروز چهارشنبه موفق به شکستاندن حلقه محاصره طالبان در دند غوری شدند.

وی گفت که در این مدت طالبان چندین پل منتهی به تپه قرغان را منفجر کرده و سرک ها را نیز ماین گذاری کرده بودند، اما با آن هم نیروهای امنیتی توانستند که گروه طالبان را در ساحه یاد شده شکست داده و تلفات سنگین به آنان وارد کنند.

موصوف افزود که در این عملیات اجساد افراد وابسته به گروه طالبان که در یک منزل مسکونی جمع گردیده بود، به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

زمری، یک تن از سربازان محاصره شده به پژواک گفت: «ما حدود دوازده روز در محاصره طالبان بودیم با وجودی که مواد خوراکی و مهمات کم داشتیم در برابر آنان مقاومت نمودیم.»

موصوف افزود که طالبان با تبلیغات گسترده بسیار تلاش کردند که تا نیروهای امنیتی افغان تسلیم شوند، اما این نیروها به آنان جواب رد داده اند.

تورن جنرال شعورگل می گوید که در این عملیات ٣٤ تن از افراد وابسته به گروه طالبان کشته و ٢٣ تن دیگر شان زخمی شده است که اجساد ده تن آنان به دست نیروهای دولتی افتاده است.

مسوولان مى گويند که در تپه قرغان حدود ٢٠٠ تن از نيروهاى امنيتى در محاصره بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan