خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

والى سرپل: به هيچ کس اجازه نخواهيم داد تا ميان مردم تفرقه ايجاد کند

والى سرپل: به هيچ کس اجازه نخواهيم داد تا ميان مردم تفرقه ايجاد کند

Oct 15, 2016 - 17:12

شهرسرپل (پژواک، ٢٤ میزان ٩٥): در مراسم روز سیزدهم عاشورای حُسینی در ولايت سرپل که به اشتراک هزاران تن امروز برگزار شد، روى اتحاد ميان اهل تشيع و تسنن تاکيد به عمل آمد.  

در اين مراسم که در مقبره حضرت امام يحيى بن زيد در سرپل برگزار شد، باشنده هاى ولايات سرپل، جوزجان و بلخ شرکت نموده بودند.

حیات الله عالم زاده یک تن از عالمان دینى که در این مراسم سخنرانى کرد، قیام بر حق حضرت امام حسُین (رض) در برابر یزید را نجات مسلمانان از گمراهی و احیای دین مقدس اسلام دانسته، از مردم افغانستان خواست تا وحدت و همبستگی شان را در برابر هراس افگنان و دشمنان دین اسلام حفظ نمايند.

محمد ظاهر وحدت والى سرپل، از قیام حضرت امام حسین (رض) به نيکويى ياد کرد و ضمن تقبيح کردن حملات در کابل و بلخ بر عزاداران عاشورا، از فداکارى هاى نيروهاى امنيتى کشور تمجيد کرد.

وى نيز مردم را به وحدت و همدلی دعوت کرده گفت که دشمنان، حملات بر عزاداران در کابل و بلخ را به هدف ايجاد تفرقه ميان مردم انجام داده اند.

وحدت افزود که به هيچ کس اجازه نخواهد داد تا ميان مردم تفرقه ايجاد کند.

والی سرپل گفت دشمنان افغانستان تلاش نمودند تا مراسم سيزدهم عاشورا در سرپل را برهم زنند؛ اما ناکام ماندند.

عنایت الله مصمم عضو شورای ولایتی سرپل نيز کسانى را که ميان اهل تسنن و تشيع تفرقه مى اندازند و بر عزاداران عاشورا حمله مى کنند، دشمنان اسلام خواند.

علی اکبر یکتن از عزاداران اشتراک کننده مراسم امروزى، از عزاداران حسینی خواست به جای قمه زنی و ریختاندن خون در جاده ها، به زخمیان نیروهای امنیتی خون اهدا کنند.

همچنان فاطمه یکتن ديگر از اشتراک کنندگان مراسم، به خاطر تامين امنيت مراسم امروز، از نیروهای امنیتی تشکر  نموده گفت، با وجودى که مردم از حمله احتمالى بر اين مراسم هراس داشتند؛ اما نیروهای امنیتی به خوبی امنیت را تامین نمودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan