خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

موافقتنامه استرداد مجرمین میان افغانستان و ازبکستان امضا شد

موافقتنامه استرداد مجرمین میان افغانستان و ازبکستان امضا شد

Oct 17, 2016 - 17:49

کابل (پژواک، ٢٦ ميزان٩٥): وزراى خارجۀ افغانستان و ازبکستان، موافقتنامه استرداد مجرمین میان دو کشور را امضا نمودند.

در خبرنامه اى که از سوى اين وزارت، به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه در جریان سفر دو روزه اش برای اشتراک در چهل و سومین نشست شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری های اسلامی، به تاشکند رفته و امروز با عبدالعزیز کاملوف وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان، در مقر وزارت امور خارجه آن کشور ملاقات نمود.

منبع افزوده است که در این ملاقات دوجانبه، وزرای امور خارجه افغانستان و ازبکستان، گسترش هرچه بیشتر روابط دوستانه و همکاری ها میان دو کشور برادر و همسایه را به نفع هر دو طرف ضروری خوانده و بر عزم راسخ رهبری دو کشور در این راستا تأکید ورزیدند.

در ادامه ملاقات، وزرای امور خارجه افغانستان و ازبکستان، شرایط کنونی را زمینه مساعدی برای گشودن فصل جدید در روابط و همکاری های دوستانه میان دو کشور عنوان کرده، ضمن بحث مفصل در مورد همکاری های دو جانبه در عرصه های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، تجارتی و فرهنگی؛ توافق نمودند تا وزارت های امور خارجه دو کشور، به زودی زمانی را برای سفر رسمی هیئتی به ریاست وزیر امور خارجه ازبکستان به کابل مشخص سازند.

دو طرف تأکید ورزیدند که اجندای دیدارهای مقامات دو کشور در جریان این سفر رسمی، باید همه عرصه های ممکنه برای توسعۀ همکاری های دو جانبه را تحت پوشش قرار دهد تا نهادهای ذیربط دو کشور، با امضای موافقتنامه ها و یادداشت های تفاهم و طرح پروژه های مشخص، به توسعه همکاری ها در آن عرصه ها عملاً اقدام نمایند.

منبع علاوه کرده است که در بخش از ملاقات، وزیر امور خارجۀ افغانستان خواهان حمایت ازبکستان از نامزدی افغانستان برای عضویت کامل در سازمان همکاری های شانگهای گردید.

منبع نوشته است در پاسخ وزیر امور خارجه ازبکستان، از همکاری آن کشور در این زمینه اطمینان داده و ضمناً وعده سپرد که آن کشور، در همه نشست های بین المللی پیرامون افغانستان حضور فعال خواهد داشت.

بر بنياد معلومات خبرنامه، در پایان این ملاقات، وزرای امور خارجه افغانستان و ازبکستان موافقتنامه استرداد مجرمین میان دو کشور را امضاء نموده و آن را نشانۀ خوبی از اعتماد دو طرف در همکاری های دوجانبه خواندند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement