خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمپاین مبارزه با آلود‌گی هوا درهرات آغاز شد

کمپاین مبارزه با آلود‌گی هوا درهرات آغاز شد

Oct 20, 2016 - 14:11

هرات (پژواک،٢٩ ميزان١٣٩٥): کمپاين يک هفته يى مبارزه باآلودگى هوا امروزدرولايت هرات آغاز گرديد.

نصیراحمد فضلی رییس محیط زیست هرات به آژانس خبرى پژواک گفت که اين کمپاين از سوی ادارۀ محیط زیست، مدیریت ترافیک، و نهاد نسل نوین افغانستان راه اندازی شده ويک هفته ادامه مى يابد.

 بگفتۀ فضلی، در مدت یک هفته ، در مورد وضعیت آب وهوای هرات، امراض ناشی از آلوده گی هوا، اهمیت هوای پاک و چگونگی جلوگیری از آلوده گی هوا،  به شهروندان  و به ویژه رانند گان درهرات آگاهى داده ميشود.

موصوف فعاليت موترهای کهنه وفرسوده و دودزا و حمام ها  را از عوامل آلوده گی محیط زیستی درهرات عنوان کرد.

اين مقام محلى هرات به پژواک گفت ، بیشتر موترها به ویژه موترهای مسافربری که در داخل شهری گشت و گذار دارند کهنه ميباشند که بايد ترميم شوند ويا ازگشت وگذارآنها جلوگيرى گردد.

 افزون برآن او می گوید :"برای جلوگیری از دود حمام ها، این اداره به همکاری شهرداری، فیلترهای سنتی را ایجاد کرده اند تا از دود آن جلوگیری گردد."

 به گفتۀ فضلی، پس از یک هفته آگاهی دهی، هر متخلف محیط زیستی از سوی مدیریت ترافیک و ریاست محیط زیست هرات به مبلغ یک هزار افغانی جریمۀ نقدی خواهند شد.

در همین حال امین الله میهن یار مدیرترافیک هرات وعده سپرد که از گشت و گذار موتر های دودزا جلوگیری کنند.

وی افزود:" در ولایت هرات اضافه تر از ٣٠٠ هزار وسایط نقلیه وجود دارد که برخی از این موترها فرسوده است که میحط زیست را آلوده می کنند و ما برای آن عده از کسانیکه موترهای فرسوده و دودزا دارند توصیه میکنیم که موترهای شان راترمیم کنند."

از سوی هم انجنیر وکیل احمد بارک کارشناس محیط زیستی درهرات به اين باوراست که اگر برای جلوگیری از آلوده گی هوا اقدام اساسى روی دست گرفته نشود در آینده آب و هوای هرات به حدی آلوده خواهد شد که جبران ناپذیرخواهد بود.

شهروندان هرات نیز از کمپاین مبارزه با آلوده گی هوا استقبال می کنند اما موترهای دودزا و حمام را از جمله عوامل اساسی آلوده گی هوا میدانند و از مسوولین مى خواهند توجه جدی در این راستا نمايند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement