خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسوولان فاریاب: ۲۰ تن از طالبان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده‌ اند

مسوولان فاریاب: ۲۰ تن از طالبان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده‌ اند

Oct 21, 2016 - 15:34

میمنه(پژواک، ٣٠ میزان ٩۵): مسوولان محلی در فاریاب می‌گویند که در درگیری‌های تازه نیروهای امنیتی با طالبان در این ولایت، ۲۰ تن از طالبان کشته و دست کم ۲۵ تن دیگر از اعضای این گروه زخمی شده است.

سید انور سادات، والی فاریاب به آژانس خبری پژواک گفت که این درگیری‌های شب گذشته در ولسوالی‌های خواجه سبز پوش، شیرین تگاب و دولت آباد رخ داده است.

وی گفت که شام روز گذشته هنگامی که نیروهای اردوی ملی از جمله کوماندو مربوط به قول اردوی ٢٠٩ شاهین به منظور کمک به نیروهای در حال نبرد به ولسوالی‌های قیصار و غورماچ این ولایت می‌رفتند، مورد حمله مخالفین مسلح قرار گرفتند.

وی گفت که نیروهای امنیتی در ضد حمله تلفات سنگینی به طالبان وارد کرده‌اند که در نتیجه ٢٠ تن از اعضای این گروه کشته و دست کم ٢۵ تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

محمد حسین، یک تن از افسران قطعه کماندوی قول اردوی ٢٠٩ شاهین که شماری از زخمی شدگان این رویداد را به شفاخانه افغان-ترک میمنه انتقال داده است به پژواک گفت که در این نبرد، چهار سرباز اردوی ملی زخمی و یک تانک آنان حریق شده است.

یک منبع امنیتی که خواست نامش فاش نشود گفت که در درگیری بین دو طرف یک تانک ارودی ملی تخریب و یک مو‌تر اکمالاتی مملو از البسه به دست طالبان افتاده است.

عبدالله معصومی ولسوال خواجه سبزپوش به پژواک گفت در این نبرد یک تن از سربازان اردوی ملی و ۲۰ تن از طالبان نیز کشته شده‌اند که اکثر آن‌ها مربوط به گروه مخدوم جمال از قوماندانان برجسته طالبان می‌باشد.

وی گفت بر اساس یک گزارش تائید نشده، در این درگیری‌ها مخدوم جمال نیز کشته شده است. ولسوال افزود که این تعداد از طالبان هنگامی که قصد انتقال البسه از مو‌تر سرقت شده اردوی ملی را داشتند، توسط هلی کوپتر هدف قرار گرفتند.

معصومی افزود که در ادامه این عملیات، نیروهای امنیتی کشور موفق شده‌اند مناطق کوسه قلعه، صحرایی قلعه و ینگی قلعه را از تصرف طالبان خارج کنند.

ولسوال خواجه سبز پوش افزود که بر پایه گزارش‌های امنیتی، یوسف حق یار یکی از قوماندانان برجسته طالبان در این درگیری‌ها زخمی شده است.

 سید لقمان گهریک، ولسوال شیرین تگاب نیز گفت که در درگیری بین نیروهای امنیتی و طالبان در منطقه فیض آباد این ولسوالی، یک تن از طالبان کشته و یک سرباز اردوی ملی به صورت سطحی زخمی شده است.

طالبان تا اکنون در مورد این درگیری ها ابراز نظر نکرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement