خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

“مناطقى که بدون درگيرى سقوط کرده بود، بدون درگيرى تصفيه شد “

“مناطقى که بدون درگيرى سقوط کرده بود، بدون درگيرى تصفيه شد “

Nov 03, 2016 - 14:11

شهر سرپل (پژواک، ١٣ عقرب ٩٥): برخى منابع ديروز گفته بودند که پوليس محلى ده ها قريه ولسوالى صياد سرپل را به مخالفين مسلح رها نموده اما قوماندان امنيه مى گويد که اکثريت اين مناطق دوباره بدون درگيرى تصفيه شده است.

محمد ‍پهلوان يک تن از قوماندان ‍پولیس محلی اين ولسوالی دو روز پيش در نشستى با مقام هاى يادشده در مرکز اين ولسوالى گفت که بعد از کشته شدن رييس مومن قوماندان پوليس محلى اين ولسوالى، روحيه پوليس محلى صدمه ديد و اين کار سبب شد که بدون درگيرى هشتاد قريه را رها کنند و اين قريه ها تحت تصرف طالبان مسلح قرار گيرند.

رييس مومن که به گفته مقام هاى محلى ٣٠٠ پوليس محلى تحت فرماندهى او کار مى کرد، در هفتم عقرب در انفجار ماين کنار جاده در منطقه ميرزاولنگ صياد کشته شد.

اما یک منبع امنیتی اين ولايت که نخواست نامش ذکر شود، با رد سخنان محمد پهلوان گفته بود که پوليس محلى ٢٤ قريه را در مناطق غربى اين ولسوالى بدون درگيرى رها نموده اند.

ديروز عمليات تصفيوى نيروهاى دولتى در اين ولسوالى آغاز شده است.

عبدالقیوم باقی زوی قوماندان امنیه سر‍پل در اين ولسوالى به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين عمليات به جز از قريه هاى المه لیک، شاتوت و برخی مناطق محدود ديگر، تمام قريه ها پاکسازى شده و در جريان عمليات، نيروهاى دولتى با مقاومت مخالفين روبرو نشده اند. 

به گفته او، مسیر قريه هاى غربی صیاد که از سوی مخالفين مسلح ماین گذاری شده بود، از ماين ها ‍پاکسازی شده و نیروهاى امنيتى به سوى قريه هاى امله ليک و شاتوت حرکت کرده اند.

مخالفین مسلح دولت تا حال در این مورد چیزی نگفته اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan