خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پاکستان در ولاياتى افغانستان سهولت اخذ ويزه را ايجاد مى کند

پاکستان در ولاياتى افغانستان سهولت اخذ ويزه را ايجاد مى کند

Nov 14, 2016 - 16:32

جلال آباد(پژواک،٢٤عقرب ٩٥): قونسل پاکستان درننگرهار مى گويد که با گشايش نمايندگى ها در ولاياتى ديگر، مشکل موجود در روند اخذ ويزه برطرف خواهد شد.

عطاءالله خوگيانى سخنگوى والى ننگرهار به تاريخ ٢٤عقرب به آژانس خبرى پژواک گفت که وزيرمشاور و والى ننگرهار دراين ولايت با قونسل پاکستان پيرامون موضوعات ديپلوماتيک بحث نمود.

 موصوف افزود که درجريان ملاقات متذکره دربخش هاى سيرهاى علمى، بورس هاى تحصيلى، صدور ويزه و پيرامون برخى موضوعات ديگر گفتگو صورت گرفت.

خبرنامه مى گويد، هردو مقام درجريان نشست بر روابط ديپلوماتيک افغانستان و پاکستان بيشتر اصرار ورزيد.

گلاب منگل والى ننگرهارگفت که براى بهبود روابط نيازاست تا ميان هردو کشوردرعرصه هاى مختلف سفرهاى علمى صورت گيرد، در بخش هاى ذيربط تجارب شريک شود و از آن بهره بردارى صورت گيرد.

نامبرده همچنان از فراهم کردن تسهيلات در صدور ويزه خبرداد و براى ننگرهار بورسيه هاى تحصيلى ويژه را پيشکش کرد.

فرمان الله يوسفزى قونسل پاکستان درننگرهار از وزيرمشاور و والى ننگرهار ابراز امتنان کرد که درعرصه هاى کلتورى، دينى، علمى و بخش هاى ديگر، از سفرهاى رسمي و علمى ياددهانى کرد و اصرار ورزيد که اين امر بر روابط هردو کشور بيشترتاثيرمثبت خواهد گذاشت.

 موصوف افزود، هرروزبراى حدود ٥٠٠ افغان ويزه صادر مى شود وى اظهار اطمينان کرد که با ايجاد نمايندگى ها در ولايات  ديگر دربخش اخذ ويزه هر نوع مشکل مرفوع خواهد شد.

يوسفزى همچنان تعهد سپرد که جهت اختصاص دادن بورسيه هاى تحصيلى براى جوانان ننگرهار نيز تلاش خواهد ورزيد.

نامبرده برخى مشکلات اش را غرض حل کردن، با والى ننگرهار درميان گذاشت.

شايان ذکراست، که بعد از وضع محدوديت ها توسط پاکستان مبنى براينکه بدون ويزه کس رفت و آمد کرده نمى تواند، ازدحام مردم بر سفارت و قونسلگرى هاى پاکستان افزايش يافته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement