خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دست کم ٢٠ هزار خانواده در بغلان از نور برق مستفيد شدند

دست کم ٢٠ هزار خانواده در بغلان از نور برق مستفيد شدند

Nov 23, 2016 - 16:51

پلخمرى (پژواک،٣ قوس ٩٥): مسوولان رياست برق غورى برشنا در ولايت بغلان مى گويند که با افتتاح يک استيشن برق به هزينۀ ٨٠ ميليون يورو، باشندگان ولسواليهاى خنجان، دوشى و تاله و برفک بغلان  از نور برق مستفيد گرديدند.

انجنير فريد الدين وافی رييس برق غوری برشنا در ولايت بغلان، به آژانس خبرى پژواک گفت که کار استيشن برق برای مردم ولسوالى های دوشی، خنجان وتاله برفک، سه سال قبل از طرف وزارت انرژی و آب آغاز شده بود، که امروز کار آن تکميل شده و براى دست کم ٢٠ هزار فاميل اين ولسواليها برق توزيع گرديد.

وی افزود هزينۀ اين استيشن که در مساحت ٢٠ جريب زمين ساخته شده، از کمکهاى جامعه جهانى با وزارت انرژى و آب پرداخته شده است.

باشندگان اين ولسوالى ها از آغاز فعاليت اين استيشن برق خرسندى کرده مى گويند که مردم اين ولسواليها چندين سال مى شود که از نور برق محروم بودند و خانه هاى مردم، پس از چندين سال انتظار، امروز روشن گرديد.

حاجی شاه محمد يکتن از بزرگان ولسوالی خنجان، به پژواک گفت که  مردم اين  ولسوالی، سالها بود که از نبود برق رنج مى بردند و برق ميتواند بر زندگى روزمرۀ مردم نيز تاثيرات مثبت داشته باشد.

وی افزود: "قبل از اينکه برق نداشتيم، اطفال ما نمى توانستند بهتر درس بخوانند، زنان ما در تاريکی کار مى کردند و مشکلات بسيار زياد بود."

حاجی شير محمديکتن از باشندگان ولسوالی دوشی  گفت امروز برق در اين ولسوالی آمد و مردم از نور برق مستفيدشدند.

وى از دولت تقاضا نمود که برق را به قريه هاى ديگر نيز توزيع کنند؛ بخاطريکه بعضى قريه هاى اين ولسواليها هنوزهم از برق محروم اند.

اين سب استيشن، درحالى به بهره بردارى سپرده شد که باشندگان شهر پلخمری مرکز ولايت بغلان، از نبود برق شکايت داشته مى گويند که چهار روز مى شود که برق داخل شهر قطع شده است .

محمد حنيف يکتن از دکانداران گفت: "با وجوديکه در شهر پلخمری دو بند برق و برق وارداتی مى باشد؛  اما  برق در داخل شهر نيست، چندين بار به شبکه برق مراجع نموديم، مگر آنان مى گويند تا چند روز ديگر اين مشکل حل مى شود."

انجنير سعيد مظفر آمر شبکه برق رياست غوری برشنا، به پژواک گفت که سيستم برق داخل شهر، بسيار فرسوده شده و رياست برق غوری ميخواهد سيستم برق نواحى اول، دوم  و سوم  شهر پلخمرى را بازسازی کند؛ فعلاً برق وارداتی جريان پيدا کرده و مردم از اين برق وارداتى استفاده مى کنند.

وى افزود: "در چند نقطۀ شهر که مردم شکايت دارند، کار شبکه سازى آن جريان دارد و در چند روز نزديک، مشکلات اين مناطق نيز حل خواهد شد."

موصوف خاطرنشان کرد که برق در ولايت بغلان، به اندازه کافی وجود دارد؛ اما تنها مشکل درسيستم لين دوانی مى باشد، که کار تمديد آن جريان دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan