خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله: اطفال خيابانى مريض تحت تداوی گرفته شود

عبدالله: اطفال خيابانى مريض تحت تداوی گرفته شود

Nov 24, 2016 - 19:47

کابل (پژواک ٤ قوس ٩٥): رئيس اجرائيه ضمن اينکه يک تعداد اطفال خيابانى را مورد نوازش قرار داد، ميگويد که حکومت تلاش مى کند تا مشکلات اطفال خيابانى را در حد توان خود حل کند.

در خبرنامه اى که از سوى رياست اجرائيه به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که داکتر عبدالله رئيس اجرائيه در ارتباط به روز جهانی اطفال با شماری از اطفال خیابانی در قصر سپیدار دفتر کارش دیدار کرده و آنان را مورد نوازش و شفقت قرار داد.

منبع مى افزايد که در آغاز برنامه خانم خاطره یوسفی رئیس انجمن معاف و بنیاد شگوفایی زنان افغانستان با ابراز قدردانی از رئیس اجرائیه گفت: همکاری امروز ریاست اجرائیه کشور برای حل مشکلات اطفال خیابانی ما را امیدوار می‌سازد تا برای آنان در آینده زمینه‌های آموزشی و یادگیری کارهای حرفوی فراهم شود.

موصوف در ادامه از رئیس اجرائیه کشور خواست که برای اطفال خیابانی یک مرکزی آموزشی و مسلکی ایجاد نماید تا در آن مرکز اطفال خیابانی برعلاوه آموزش، کارهای مسلکی و حرفوی را نیز یاد بگیرند و از این طریق در آینده برای خانواده‌های‌شان تامین معیشت نمایند.

در این برنامه دختر خردسالى بنام مرسل جلال گفت، خودش پلاستیک جمع آوری می کند و برادرش کراچی دارد، از این طریق زندگی شان را پیش می‌برند.

او افزود که علاقه دارد، درس بخواند.

پسر دیگر بنام امید از رئیس اجرائیه کشور خواست که برایش زمینه درس خواندن را فراهم نماید تا در آینده انجنیر شود.

در نهایت اطفال خیابانی در یک نقاشى دستی از رئیس اجرائیه کشور قلم و کتاب، کار و خانه و تامین صلح و امنیت خواستار شدند.

عبدالله رئیس اجرائیه کشور با ابراز خوشحالی از دیدار اطفال خیابانی گفت، اطفال خیابانی در افغانستان شرایط سخت را سپری می کنند و آنان آرزوی دسترسی به صلح و امنیت، درس و آینده بهتر و نان و لباس را دارند که از نیازهای ضروری انسانی می‌باشد.

وى علاوه کرد که در این زمینه حکومت تلاش می کند تا مشکلات اطفال خیابانی را در حد توان و امکانات موجود حل کند.

موصوف به وزارت‌های کار و امور اجتماعی، معارف، صحت عامه و امور زنان هدایت داد تا یک طرح جامع را در باره چگونگی حل مشکلات اطفال خیابانی در زمینه صحت، آموزش و فراگیری کارهای مسلکی تهیه نمایند و گزارش دهند تا اقدامات عملی صورت گیرد.

در ضمن قابل یادآوری است که از طرف ریاست اجرائیه کشور برای اطفال خیابانی این برنامه بسته‌های کمکی داده شد و همچنان رئیس اجرائیه کشور هدایت داد که طفل خیابانی که به مریضی گرفتار است؛ تحت تداوی و مراقبت گرفته شود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking