خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رییس جمهور پس از سفر رسمی به امارات متحدۀ عربی رهسپار هند شد

رییس جمهور پس از سفر رسمی به امارات متحدۀ عربی رهسپار هند شد

Dec 03, 2016 - 17:52

کابل (پژواک، ١٣ قوس ٩٥): رییس جمهور غنی پس از سفر رسمی به امارات متحدۀ عربی، به منظور اشتراک در کنفرانس قلب آسیا، عازم کشور هند گردید.

در يک خبرنامه که از ارگ منتشر شده، آمده است که محمد اشرف غنی، در دومین روز سفر رسمی اش به  امارات متحدۀ عربی، بعد از ظهر امروز در کنفرانس "حمایت از میراث های فرهنگی در معرض خطر"  که در شهر ابوظبی پایتخت آن کشور برگزار گردیده بود، اشتراک کرد.

منبع افزوده است که در بخش اختتامیۀ این کنفرانس؛ بر علاوۀ رئیس جمهور غنی، فرنسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه و شمار دیگری از مقامات کشورهای جهان و نمایندگان سازمان های بین المللی که در عرصه حفظ میراث های فرهنگی فعالیت دارند، حضور داشتند.

در پایان این کنفرانس، اعلامیه ای به نشر رسیده و در آن تصریح گردیده است که یک صندوق وجهی ۱۰۰ میلیون دالری بخاطر حفظ میراث های فرهنگی در معرض خطر، ایجاد گردد.

فرانسه ۳۰ میلیون دالر کمک را برای صندوق متذکره تعهد نمود و از سایر کشورهای جهان نیز تقاضا کرد تا به منظور حفاظت از میراث های فرهنگی جهان که اکنون در معرض خطر قرار دارند، آنان نیز سهم خویش را ادا نمایند.  

رئیس جمهور غنی در پایان سفر رسمی اش به امارات متحدۀ عربی، بعد از ظهر امروز به ‌منظور اشتراک در "ششمین کنفرانس قلب آسیا" که قرار است در کشور هند برگزار گردد، ابوظبی را به قصد هند ترک گفت.

قرار است رئیس‌ جمهورغنی، فردا در شهر امرتسر ایالت پنجاب هند، در کنفرانس قلب آسیا  که در آن شماری از سران و مقامات کشورهای جهان حضور خواهند یافت، اشتراک و در مورد راه‌های تامین صلح و دستاوردهای افغانستان و همکاری‌های اقتصادی، سخنرانی نماید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement