خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

زاخيلوال با مولانا سميع الحق ملاقات نموده است

زاخيلوال با مولانا سميع الحق ملاقات نموده است

Dec 22, 2016 - 12:25

کابل (پژواک، ٢ جوزا ٩٥): داکتر عمر زاخيلوال سفير افغانستان در اسلام آباد، با مولانا سميع الحق حامى طالبان و رهبر حزب مذهبى علماى اسلام پاکستان، ديدار کرده است.

در شبکۀ اجتماعى فيسبوک سفير افغانستان در اسلام آباد، آمده است که همراه با مولانا سميع الحق، در دارالعلوم حقانيه در منطقۀ اکوره ختک ايالت خيبر پشتونخواه ملاقات نموده است.

زاخيلوال افزود که با او در مورد يک سلسله مسايل مهم، صحبت هاى تفصيلى و پست کنده انجام داده است.

از سوى ديگر، رسانه هاى پاکستانى نيز خبر داده اند که هردو طرف، در جريان نشست دو ساعته، در مورد صلح و روابط هر دو کشور صحبت کرده اند.

منابع افزوده اند که عمرزاخيلوال، از مولانا سميع الحق که به نام پدر طالبان نيز ياد مى شود، خواسته است که نقش موثر در پروسۀ صلح افغانستان و روابط ميان هر دو کشور ايفا کند.

مولانا يوسف شاه سخنگوى حزب مذهبى جمعيت علماى اسلام پاکستان گفته است که نخست هر دو طرف دو به دو صحبت نموده و بعداً هيئت ها نيز در آن اشتراک ورزيده اند.

او افزود که مولانا سميع الحق، مى تواند که نقش مهم در از بين بردن بى باورى ها و بهبود روابط ميان هر دو کشور بازى کند.

قابل ذکر است که اکثريت رهبران طالبان افغان، از شاگردان مولانا سميع الحق اند و در دارالعلوم حقانيۀ او تعليمات حاصل نمود اند؛ از همينرو به نام (پدر طالبان) ياد مى شود.

سال گذشته که از مرگ ملامحمد عمر رهبر پيشين طالبان خبر داده شد و ملا اختر منصور به حيث رهبر جديد اعلام شد، اختلافات ذات البينى نيز بين طالبان رونما گرديد، که بعداً مولانا سميع الحق در حل آن نقش مهم بازى کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement