خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در هرات بخاطر ادامۀ هدف قرارگرفتن مساجد و چهره‌های دینی تظاهرات شد

در هرات بخاطر ادامۀ هدف قرارگرفتن مساجد و چهره‌های دینی تظاهرات شد

Jan 03, 2017 - 16:18

هرات (پژواک، ۱۴جدی۹۵): ده‌ها تن در تظاهراتی در شهر هرات، نسبت به ادامه هدف قرار گرفتن مساجد و چهره‌های دینی در این ولایت، ابراز نگرانی کردند و خواستار توجه جدی حکومت به این مسئله شدند.

تظاهرکنندگان که امروز در مقابل ساختمان ولایت گردهم آمده بودند، حمله‌های اخیر به مساجد و ترور چهره‌های دینی را به شدت محکوم کردند.

احمدعلی جبرئیلی عضو شورای علمای هرات که در این حرکت اعتراضی حضور یافته بود، گفت: «در صورتی که امنیت وجود نداشته باشد و برای شخصیت‌ها وعالمان ما امنیت وجود نداشته باشد، مساجد ما تخریب شود، کسی نخواهد گذاشت که ادارات دولتی هم دراین جا فعالیت بکنند.»

حمیدالله یکی دیگر از معترضین گفت: «حکومت خیلی بی‌پروا است، نمی‌تواند امنیت را بگیرد؛ اما کسانی هستند که می‌خواهند بین مذاهب نفاق بیندازند.»

داکتر مهدی حدید عضو شورای ولایتی نیز گفت که انفجار‌ها و ترورهای اخیر چهره‌های دینی در هرات، از سوی گروه‌های تندرو و تکفیری صورت می‌گیرد.

وی افزود: «نیروهای تکفیری اگر طالب و یا داعش باشند، القاعده باشند؛ این‌ها همه از یکجا ریشه می‌گیرند که صهیونیست بین المللی طراح اصلی آن‌ها هستند.»

به گفته این عضو شورای ولایتی، این حمله‌ها به هدف ایجاد تفرقه بین مذاهب مختلف در هرات صورت می گیرد.

محمد آصف رحیمی والی هرات، به اعتراض کنندگان وعده سپرد که نیروهای امنیتی تلاش خواهند کرد تا عوامل رویدادهای اخیر را بازداشت کنند.

وی از باشندگان هرات خواست تا اجازه ندهند دشمنان افغانستان، از این رویداد‌ها سوء استفاده کنند و باعث ایجاد نفاق بین پیروان مذاهب مختلف شوند.

این تظاهرات، دو روز پس از انفجار در مسجد امام باقر این شهر صورت می‌گیرد، که بر اثر آن امام جماعت این مسجد کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

در دو سال اخیر در چند مرحله، برخی مساجد و حتی علمای دینی در هرات هدف قرار گرفته‌اند، که در مهم‌ترین آن، ۲۲ عقرب ۱۳۹۳ شیخ عزیزالله نجفی عضو شورای علما و شورای ولایتی و از شخصیت‌های متنفذ این ولایت، از سوی افراد مسلح موترسایکل سوار کشته شد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking
Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan