خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امريکا به نشست مسکو در مورد افغانستان واکنش نشان داد

امريکا به نشست مسکو در مورد افغانستان واکنش نشان داد

Jan 04, 2017 - 13:39

کابل (پژواک، ١٥جدى٩٥): امريکا مى گويد از تمامى تلاش هایى که به منظور صلح و رفاه افغانستان صورت مى گيرد، حمايت مى کند.

اين اظهارات را جان کربى سخنگوى وزارت امور خارجۀ امريکا، در پاسخ به يک پرسش که طى کنفرانس خبرى در واشنگتن، در مورد نشست سه جانبۀ مسکو در بارۀ افغانستان مطرح شد، ابراز داشت.

هفتۀ گذشته، نشست سه جانبه به اشتراک چين، پاکستان و روسيه در مسکو برگزار گرديده بود کى در آن، روى وضعيت امنيتى افغانستان و فعاليت هاى داعش ابراز نگرانى شده بود.

در اعلاميۀ نشست، همچنان آمده بود که تلاش هايى را به هدف کشيدن نام رهبران طالبان از ليست سياه انجام مى دهند.

وزارت امور خارجۀ امريکا مى گويد که امريکا، از تمامى تلاش هاى بين المللى که به منظور صلح، ثبات و رفاه افغانستان صورت مى گيرد، استقبال مى کند.

جان کربى افزود: "ما هميشه گفتيم که از پروسۀ صلح و آشتى ملى به رهبرى افغان ها حمايت مى کنيم و اين يگانه راه براى صلح است."

موصوف گفت که امريکا در اين مورد، از حوصله و تلاش هاى  رييس جمهور و رييس اجرايى افغانستان حمايت مى کند.

اما سخنگوى وزارت امور خارجۀ امريکا همچنان افزود که افغانستان به حيث يک دولت، حقوق و مسووليت هاى خود را دارد، که براى آيندۀ خوب مردم خود فيصله نمايد، روابط و بحث ها با ساير کشورهاى همسايه و غيرهمسايه را داشته باشد.

موصوف در مورد مخالفت حکومت افغانستان، با نشست مسکو گفت که نه تنها افغانستان، بلکه امريکا نيز  در اين نشست اشتراک نکرده است.

اما وى افزود کشورهايى که در مورد افغانستان نشست هايى برگزارى مى نمايند؛ بايد با صلح، ثبات و رفاه اين کشور، جامعۀ جهانى به ويژه تعهدات ناتو تطابق داشته باشد، که اين هدف مشترک همه است.

قابل ذکر است که وزارت امور خارجۀ افغانستان و اعضاى شوراى ملى، مخالفت شديد شان را با نشست مسکو نشان داده و آن را مداخله در امور داخلى افغانستان خوانده بودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement