خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حمله های انتحاری در کابل حداقل ۳۰ کشته بر جای گذاشت

حمله های انتحاری در کابل حداقل ۳۰ کشته بر جای گذاشت

Jan 10, 2017 - 17:10

تعقیب سوم، کابل(پژواک ۲۱جدی ۹۵): وزارت صحت عامه می گوید که در حمله های انتحاری امروز در کابل، حداقل ۳۰ تن کشته و ۸۰ تن دیگر زخمی شده اند.

این رویداد حوالی ساعت چهار عصر امروز در نزدیک ساختمان الحاقیه شورای ملی در جاده دارالامان رخ داد.

وحید مجروح، از سخنگویان وزارت صحت عامه به آژانس خبری پژواک گفت که طبق معلوماتی که تا اکنون(۷:45 دقیقه) از شفاخانه های کابل بدست آمده است، حداقل ۳۰ تن در این دو رویداد کشته و حدود ۸۰ تن دیگر که اکثر آنان غیر نظامی هستند، زخمی شده اند.

یک تن از کارمندان ولسی جرگه که خواست نامش فاش نشود به پژواک گفت که ابتدا یک حمله انتحاری با استفاده از یک موتر کرولا در مقابل تعمیر الحاقیه شورای ملی که قبل از این از سوی ریاست ۵ امنیت ملی استفاده می شد، رخ داد.

به گفته وی، بعد از این رویداد، یک حمله دیگر بر موتر کاستر حامل کارمندان ولسی جرگه رخ داد.

یک تن از کارمندان ریاست ۵ امنیت ملی گفت که شمار زیادی از جمله رحیمه جامی، یکی از نمایندگان هرات در ولسی جرگه و آمر حوزه ششم امنیتی کابل زخمی شده اند.

طالبان در خبرنامه یی مسؤلیت این دو رویداد را برعهده گرفته و گفته اند که بر اثر آنها شمار زیادی کشته و زخمی شده اند.

در همین راستا، رئیس جمهور در بیانیه یی این وقوع این رویداد ها را به شدت محکوم کرد.

در خبرنامه ریاست جمهوری به نقل از رئیس جمهور گفته شده است که طالبان به دستور دشمنان افغانستان یک‎بار دیگر با انجام حمله های انتحاری در یکی از مناطق مزدحم شهر کابل، وحشت آفریدند و تعدادی از هموطنان بی‎گناه ما را به شمول زنان، به خاک و خون کشاندند.

محمد اشرف غنی با وحشیانه خواندن این حمله ها، خاطر نشان کرده است که طالبان با بی‌شرمی تمام مسئولیت کشتار افراد ملکی را به عهده گرفته و به آن افتخار می‌کنند.

رئیس‌جمهور این عمل جنایت‎کارانه را دشمنی علیه مردم و بشریت خواند و تاکید کرد که عاملان  این جنایت در هیچ نقطه کشور در امان نخواهند ماند.  

رئیس‌ جمهور ضمن ابراز همدری با خانواده های قربانیان، به مسؤلین مربوط هدایت داد تا از تمام امکانات به منظور تداوی بهتر مجروحین استفاده کنند و از هیچ نوع تلاش در زمینه دریغ نکنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan