خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضان: رييس جمهور به نابسامانى ها در کميته المپيک نقطۀ پايان بگذارد

معترضان: رييس جمهور به نابسامانى ها در کميته المپيک نقطۀ پايان بگذارد

Jan 16, 2017 - 17:09

کابل (پژواک، ۲۷جدی۹۵): ده ها دختر ورزشکار در یک گردهمايى اعتراضى، از حکومت خواستند تا ادارات موازى ورزشى را از ميان بردارد.

آنان که تعداد شان به حدود ٣٠ تن ميرسيد و امروز در کميته ملى المپيک کابل گردهم آمده بودند، مدعی بودند که موجودیت ادارات موازی در بخش ورزشى، سبب کم علاقه گى دختران به ورزش شده است.

افسانه نادری سرپرست کمیسیون هجده گانه دختران ورزشکار گفت: "موجودیت المپیک موازی، فدراسیون های موازی و ورزشکاران خیالی، سبب شده تا حضور دختران در میادین ورزش کمرنگ شود."

وی ادارات ورزشی را به برخورد دوگانه متهم کرده گفت که دختران ورزشکار، دستاوردهاى قابل ملموس داشته اند؛ اما در حدود سه سال تلاش هاى صورت مى گيرد که حضور زنان را در بخش ورزش کمرنگ سازند.

وی از ريیس  جمهور خواست تا هرچه زودتر به نا بسامانی ها در کميته ملى المپيک نقطه پایان گذاشته و ادارات موازی که ورزش کشور را به چالش کشیده، از میان بردارد.

نیلوفر سلطانی یکتن دیگر از ورزشکاران نیز شکايت داشت که موجودیت ادارات موازى ورزشی و حضور زورمندان در ورزش، سبب شده تا حضور زنان نسبت به سال های گذشته کمرنگ شود.

وی نيز از رئیس جمهورخواست تا فرمانى را که در قسمت تخلیه کمیته المپیک از حضور زورمندان داده بود، پیگیری کند و به گفته او، هنوز هم افراد زورمند دروازه های ورزش را به روی ورزشکاران بسته نگهداشته اند.

این ورزشکاران مدعی اند که اگر حکومت تا یک ماه دیگر سرنوشت ادارات موازی را مشخص نکند و تعمیرالمپيک را که از سوی افراد زورمند غصب شده، در دسترس ورزشکاران بخصوص ورزشکاران اناث قرار ندهد، آنان دست به اعتراضات گسترده مدنی خواهند زد.

طبق معلومات کمیته ملی المپیک؛ در حاضر بیش از ده هزار ورزشکار زن در سراسر کشور مصروف رشته های مختلف ورزشی می باشند.

کمیته ملی المپیک کشور، بيش از دو سال مى شودکه با مشکلات زياد مواجه است و ازسوى دو رييس اداره مى شود؛ در حال حاضر ظاهر اغبر و فهیم هاشمی، تشکیلات خاص خود را دارند و هر کدام، جداگانه به نام کمیته ملی المپیک فعالیت می‌کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement