خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کريم: حکمتيار در آيندۀ نزديک در شهر کابل ظاهر خواهد شد

کريم: حکمتيار در آيندۀ نزديک در شهر کابل ظاهر خواهد شد

Jan 17, 2017 - 17:07

کابل (پژواک، ۲۸جدی۹۵): حزب اسلامی افغانستان مى گويد که در انتخابات آينده، حضور گسترده خواهند داشت و در رابطه تعزيرات بر رهبرى اين حزب، تشويشى وجود ندارد و حکمتيار در آيندۀ نزديک در شهر کابل ظاهر خواهد شد.

انجنير محمد امين کريم رييس هيئت مذاکره کننده حزب اسلامى با حکومت افغانستان، که امروز با رسانه ها صحبت مى کرد گفت که در رابطه به تعزيرات بررهبرى اين حزب تشويش خاصی وجود ندارد، رفع تعزيرات از وظايف دولت افغانستان است و در اين قسمت کار جريان دارد و حزب اسلامی نيز در ساحه امکاناتش با حکومت همکار بوده و است.

وی در خصوص خواست فرانسه بخاطر عدم رفع تعزيرات بر گلبدين حکمتيار رهبر اين حزب، گفت که از ناحيۀ کشور فرانسه نيز هيچگونه تشويش وجود ندارد، معضلاتی که در گذشته به وجود آمده بود، مشکل داخلی کشور فرانسه بود، اکنون آن مشکلات رفع شده است.

همچنان موصوف در رابطه به موقف روسيه نيز گفت که تا به حال هيچ موقف گيری رسمی از طرف دولت روسيه در رابطه به رفع تعزيرات صورت نگرفته است، فقط شايعات است و نظر به معلومات اين شايعات واقعيت ندارد و رفع تعزيرات در آيندۀ نزديک صورت خواهد گرفت.

موصوف علاوه کرد که آمدن حکمتيار، به شهرکابل منوط به برداشتن تعزيرات نخواهد بود، بلکه شرايط تخنيکی و لوجستيکی که مقدمۀ آمدن وی را فراهم می کند، آماده شود، حکمتيار در آينده های بسيار نزديک به شهر کابل ظاهر خواهد شد.

کريم، با بيان اينکه حزب اسلامی افغانستان، در چندين سال مبارزه اش بيشترين تاکيد خود را بر اصل انتخابی بودن نظام کرده است گفت که حزب اسلامی، در انتخابات قوياً شرکت خواهد کرد و از انتخابات رياست جمهوری و پارلمانی نظارت خاص ميداشته باشد؛ تا انتخابات به شکل شفاف و بهترين وجه ممکن برگزار گردد.

رييس هيئت مذاکره کننده حزب اسلامی افغانستان، در رابطه به رهايی زندانيان سياسی اين حزب نيز گفت: "حدود يکماه قبل حزب اسلامی ليست ۴۸۸ نفری از زندانيان را به دولت واگذار کرد و حکومت  اين فهرست را از فلترهايی که لازم است گذشتانده و اميد است که در روزهاى آينده، دسته ای اول از زندانيان حزب اسلامی رها شوند."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking