خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ريیس جمهور خطاب به منسوبین امنیت ملی: شما نبض مردم و جامعه هستید

ريیس جمهور خطاب به منسوبین امنیت ملی: شما نبض مردم و جامعه هستید

Feb 11, 2017 - 15:15

کابل (پژواک،٢٣دلو٩٥): رييس جمهورغنى در ديدار با منسوبين امنيت ملى گفت که باید عوامل بی‌ثباتی تشخیص گردد و تحلیل واضح از وضعیت ولسوالی‌های ناامن کشور ارائه گردد.

محمداشرف غنی رئیس جمهور، در ختم سیمینار سرتاسری منسوبین ریاست عمومی امنیت ملی کشور، شام روزگذشته با رهبری ادارات مرکزی و ولایتی این نهاد در ارگ دیدار کرد.

 به نقل ازخبرنامه مطبوعاتى ارگ که امروز به آژانس خبرى پژواک رسيده، دراین دیدار که معاونین ریاست عمومی امنیت ملی کشور نیز حضورداشتند، ابتدا محمد معصوم ستانکزی رئیس عمومی امنیت ملی کشور، گزارش مفصلى را در خصوص سیمینار سه روزۀ منسوبین امنیت ملی، به رئیس‌جمهور ارائه کرد.

رئیس عمومی امنیت ملی، از رئیس جمهور کشور به‌خاطر روحیه بخشیدن و تشویق نیروهای ملی امنیتی، مواظبت از خانواده‌های قربانيان و توجه و رسیدگی به مجروحین این نیروها سپاس‌گزاری کرد.

وی گفت که در سیمینار سه روزه، روی موضوعات مختلف به‌ویژه اقدامات، نسبت به تهدیدات در سال آینده، کشف جرايم، مبارزه باتروریزم و مافیا، سوق و اداره، همکاری مردم به خصوص علمای دینی، نهادهای مدنی و رسانه‌ها در راستای مبارزه با تروریزم بحث گردید.

وی پیشنهادات مشخصى را در زمینۀ کارگیری از کدرهای ورزیدۀ امنیت ملی پس از تقاعد آنها در ادارات ملکی، ایجاد معیارهای ارتقای بیشتر ظرفیت‌های منسوبین امنیت ملی و اسکان برای آنها، ارائه کرد.

رئیس‌جمهور کشور، طی سخنانی خطاب به منسوبین امنیت ملی گفت: "شما منسوبین نام‌دارهستید و من بالای تان افتخار می‌کنم، از همه منسوبین امنیتی که قدم‌های بزرگ را در راستای دفاع از مردم و وطن بر می‌دارند، تشکر می‌نمایم و شما مورد اعتماد من و همۀ مردم هستید."

رئیس‌جمهور کشور، راه اندازی سیمینارهای آموزشی و تبادل افکار را برای منسوبین امنیت ملی مؤثر دانسته، گفت که باید دیدگاه‌های وسط ‌مدت و طولانی‌مدت برای تطبیق راهکارهای مناسب امنیتی ایجاد گردد.

رئیس‌جمهور، بر مبارزۀ جدی علیه تروریزم تأکید کرده گفت تروریزم پدیدۀ داخلی نه، بلکه یک پدیدۀ فرامنطقوی و بین‌المللی می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد که پیشایش، باید عوامل بی‌ثباتی تشخیص گردد و علیه آن مبارزه صورت گیرد.

رئیس‌جمهور غنی به این نیروها گفت: "شما نبض مردم و جامعه هستید و آنرا جهت می‌دهید، حب وطن در وجود هر یک ما است و صادقانه از آن دفاع می‌نمايیم، تشکر از اینکه حقایق را با من شریک می‌سازید تا براساس آن اقدامات صورت گیرد."

 وی علاوه کرد که امنیت ملی، منبع مهم کشف است و باید نیروهای ملی امنیتی در این راستا تلاش بیشتر نمایند.

وی تلاش‌ها و اقدامات نیروهای ملی امنیتی را در راستای از بین‌بردن گروه‌های تروریستی ارزنده خواند و بر ادامۀ این تلاش‌ها تأکید ورزید.

رئیس‌جمهور همچنان گفت که باید تحلیل واضح از وضعیت ولسوالی‌های ناامن کشور ارائه گردد.

رئیس‌جمهورغنی با اشاره به این‌که افغانستان با ثبات، هدف اساسی ما است گفت: "تمام سیاست‌های ما براساس منافع اولیای کشور است و افغانستان منافع دائمی دارد."

وی بر مصوونیت وظیفوی کارکنان امنیت ملی تأکید کرد و هدایت داد تا پالیسی خاص در این زمینه تنظیم و جهت تصویب به جلسۀ شورای امنیت ارائه گردد.

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی گفت که امنیت ملی، ظرفیت‌های مناسب دارد و برای آیندۀ این نهاد، سرمایه‌"گذاری بیشتر صورت می‌گیرد.

وی تأکید ورزید که هیچ‌نوع سیاست تفرقه، حزب و قبیله در چارچوب امنیت ملی کشور، جای ندارد و منسوبین این نهاد تنها افغان، مسلمان و بر حسب مسلکی‌بودن انجام وظیفه مى نمایند.

رئیس‌جمهور، بر استفاده از کدرهای تجربه دیدۀ امنیت ملی در بخش‌های ملکی گفت که در این زمینه کار شود و ظرفیت‌ها جهت بکارگیری از این کدرها، در نهادهای ملکی تشخیص گردد.

  وی از تلاش‌های همۀ نیروهای امنیتی و دفاعی در امر دفاع از تمامیت ارضی و مبارزه با دشمنان مردم افغانستان قدردانی کرده گفت همواره و به‌گونۀ دوام‌دار، جویای احوال مجروحین و خانواده‌های نیروهای امنیتی، دفاعی و ملی هستم.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement