خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت امور خارجۀ کشور سفیر پاکستان را احضار کرد

وزارت امور خارجۀ کشور سفیر پاکستان را احضار کرد

Feb 26, 2017 - 16:38

کابل (پژواک،٨ حوت٩٥): وزارت امور خارجۀ افغانستان، در پى حملات راکتى از خاک پاکستان بر بعضى مناطقى ولايت کنر و ننگرهار، آزار و اذیت تعداد زیادی از افغان های مهاجر و بسته­شدن دروازه­های تورخم و چمن، سفير آن کشور را احضار نمود.

درخبرنامۀ مطبوعاتى وزارت خارجه کشور که کاپى آن، به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، آمده است که دوکتورنصیر احمد اندیشه معین اداره و منابع وزارت امور خارجه بعد از ظهر امروز، آقای سید ابرار حسین سفیر جمهوری اسلامی پاکستان مقیم کابل را به وزارت امور خارجه احضار نمود.

پاکستان بعد از حملۀ خونين ۲۸ دلو در ايالت سند پاکستان، راه هاى مرزى با افغانستان را مسدود کرده و ازده روز به اينسو، از خاک پاکستان بربعضى مناطقى ولايت کنر و ننگرهارحملات راکتى صورت گرفته است.

ضمنا ميزان آزار واذيت مهاجران افغانستان دردوهفته اخير، ازسوى پوليس پاکستان به اوج خود رسيده ودرآخرين مورد، روز گذشته به تعداد ٢٣٥ افغان که اسناد قانونى سکونت در پاکستان نداشته اند، جبراً از طريق دروازۀ تورخم اخراج شده اند.

به  نقل ازخبرنامه وزارت خارجه کشور، درملاقات  امروز، معین اداره و منابع وزارت امور خارجه، حملات اخیر توپخانه­یی قوای پاکستانی بالای منطقۀ شانگری ولسوالی سرکانوى ولایت کنر و همچنان مناطق گوشتۀ ولایت ننگرهار را که در جریان چند روز گذشته ادامه داشته و باعث آتشسوزی یک جنگل در ولسوالی سرکانوى ولایت کنر و بیجاشدن افراد ملکی در این موسم سرما گردیده است، تقبیح نموده و در این مورد خواستار توضیحات گردید.

معین وزارت امور خارجه هم­چنان نگرانی شدید خویش را راجع به تحرکات نظامی اخیر اردوی پاکستان، در منطقه کمپ غنی مهمند ایجنسی نزدیک به خط دیورند، دستگیرى و آزار و اذیت تعداد زیادی از افغان های مهاجر در همه ایالت های آن کشور و بسته­شدن دروازه­های تورخم و چمن به روی عابرین و تجار افغان، اظهار داشته و خواهان رهایی اتباع افغان و بازشدن مجدد این دروازه­ها گردید.

خبرنامه افزوده است که بعداً، سفیر جمهوری اسلامی پاکستان در کابل گفت که تحرکات اخیر اردوی پاکستان، اقدامات آن کشور علیه فعالیت های تروریستی و افراط گرایی راه اندازی شده است. موصوف اضافه نمود که مراتب اعتراض و نگرانی جانب افغانستان را، با مقامات کشور متبوع خویش در میان خواهد گذاشت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement