خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان کفتر: از مردمم در برابرهرگونه تجاوز دفاع مى کنم

قوماندان کفتر: از مردمم در برابرهرگونه تجاوز دفاع مى کنم

Mar 08, 2017 - 14:03

پلخمرى (پژواک،١٨حوت ٩٥): قوماندان "کفتر"؛ زنی از ولايت بغلان که در گذشته رهبرى  صدها مرد جنگجو را برعهده داشت، می گويد که مخالفان مسلح دولت دراين ولايت با گذشت هر روز نيرومند مى شوند و براى سرکوب آنان، بايد پلان دقيق سنجيده شود.

اين زن، يکى از قوماندانان مطرح جهادى در ولايت بغلان است که پس از تهاجم شوروى وقت بالاى افغانستان، مسلح شد و رهبرى  صدها جنگجوظ مرد را برعهده گرفت.

قوماندان کفتر ٦٥ ساله  که درحال  حاضر، در ولسوالى نهرين ولايت بغلان زندگى مى کند و بيش از ٢٠ جنگجوى مرد دارد، در مصاحبه اختصاصى با خبرنگار آژانس خبرى پژواک گفت: "من از اثر ظلم  دشمنان وطن سلاح براشتم و عليه دشمن جنگيدم و از مردم و محل و منطقه خود دليرانه دفاع کردم و هيچگاه به شخص و گروهى اجازه نداده ام که بالاى مردمم ظلم و خشونت  کنند."

موصوف افزود که اکنون نيز در برابر مخالفان مسلح ايستادگى مى کند و نمى گذارد که اين گروه ولسوالى نهرين را تصرف کنند.

وى از وضعيت امنيتى ولايت بغلان نگرانى نموده گفت: "نا امنی ها در بغلان افزايش يافته است و گروه های مخالف مسلح دولت، روز به  روز  نيرومند تر مى شوند و دولت بايد يک پلان وتصميم جدی  بخاطر سرکوب اين گروه اتخاذ نمايد."

اين زن افزود که حکومت بايد براى تامين امنيت و سرکوب مخالفان مسلح در ولايت بغلان، با بزرگان و شخصيت هاى جهادى مشوره نمايد و چالشها را از ميان بردارد.

قوماندان کفتر، در بخش ديگرى از سخنانش در مورد روزجهانى زن و وضعيت زنان بغلان گفت که يقينا در ١٥ سال گذشته، کارهايى در خصوص تامين حقوق زنان صورت گرفته؛ اما متاسفانه زنان بغلانى از توجه به دور مانده اند.

وى افزود: "دولت به وضعيت زنان بغلان توجه جدی نکرده، بايد عدالت ومساوات درتمام کشور تامين گردد."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement