خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رییس جمهور بر رسیدگی به خانواده های قربانیان نیروهای امنیتی تاکید کرد

رییس جمهور بر رسیدگی به خانواده های قربانیان نیروهای امنیتی تاکید کرد

Mar 09, 2017 - 16:03

کابل (پژواک، ١٩ حوت ٩٥): اشرف غنی ریيس جمهور می گويد که رسیدگی به خانواده های قربانيان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را، به صورت ماهوار با وزارتخانه ها و مسوولین تعقیب خواهد کرد و در این راستا، هیچگونه سهل انگاری را نمی پذیرد.

موصوف اين مطلب را امروز در ديدار با شماری از زنان بیوه و همچنان یتیمان کشور، به مناسبت روز جهانی زن ابراز داشت.

در این دیدار که در ارگ انجام شد و در آن، خانم اول کشور نیز حضور داشت، ابتدا انجنیر ذکیه وردک  به نمايندگى ازاين زنان، ضمن تبریکی روز جهانی زن به تمام زنان کشور، نشست امروز با زنان بیوه را یک شکل متفاوت تجلیل از روز جهانی زن دانست.

خانم ذکیه وردک، افزود که این زنان؛ شوهران و فرزندان شانرا که در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور فعالیت داشتند، از دست داده و مشکلات زیادی را متقبل شده اند.

وی از رئیس جمهور تشکر کرد که در این نشست، صدا، مشکلات و پیشنهادات آنانرا استماع می نماید.

سپس خانم ملالی شینواری مشاور رئيس جمهور صحبت کرد و از خانمی به اسم ذوالحجه یادآوری نمود که فرزندانش در دفاع از کشور، در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی قربانى شده اند.

خانم ذوالحجه طی صحبتی، گفت: "سه فرزندم در راه دفاع از کشور و مردم، از سوی دشمنان وطن به شهادت رسیده اند و یکتن دیگر آنان با وجودیکه زخم برداشته، هنوزهم در سنگر مبارزه برحق نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قرار دارد."

وی افزود که در راستای دفاع از کشور، به شهادت فرزندان خود افتخار می کند و آماده قربانی های بیشتر در این راه می باشد.

خانم ذوالحجه از رئیس جمهور خواست که مشکلات شهدا، بیوه ها و فزرندان یتیم را حل نماید.

رئیس جمهور غنی، پس از استماع خواست ها و مشکلات آنان، گفت: "روز جهانی زن در حقیقت روز زنانی است که آواز شان رسانیده و یا شنیده نمی شود؛ اما من به رای مردم افغانستان، بیوه زنان، مردم بی بضاعت و سایر اقشار کشور، به عنوان خادم تان انتخاب شده ام و صدا و پیشنهادات و خواست های شما را می شنوم و برای حل آن اقدام می نمایم."

موصوف، وطن دوستی و صبر و استقامت خانم ذوالحجه را مورد ستایش قرار داده، گفت که حل مشکلات خانم ذوالحجه منحیث یک مادر شجاع و با عفت، مسوولیت همه ماست.

وی افزود که برای حل مشکلات خانوادۀ خانم ذوالحجه، به مسوولین مربوطه هدایات عاجل خواهد داد.

رئیس جمهور از اشتراک کنندگان نشست مذکور تشکر کرده، گفت که خواست ها و پیشنهادات شانرا به خانم اول کشور، بسپارند تا برای حل آن اقدامات صورت گیرد.

وی افزود که در زمینه توجه و رسیدگی به خانواده ها و اولادهای قربانيان، به مسوولین مربوط هدایت واضح خواهد داد.

محمد اشرف غنی گفت که رسیدگی به خانواده های کشته شدگان نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را به صورت ماهوار با وزارتخانه ها و مسوولین تعقیب خواهد کرد و در این راستا هیچگونه سهل انگاری را نمی پذیرد.

رییس جمهور کشور خاطرنشان کرد که دشمنان افغانستان، دشمنان انسانیت و افغانیت اند و برای مقابله با آنها باید بیشتر از پیش، ارادۀ قوی داشته باشیم.

وی افزود: "دشمنان افغانستان حتماً به شکست مواجه می شوند؛ زیرا راه شهدای ما، راه برحق است."

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement