خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها محصل در اعتراض به جنجال بر مالکیت یک مؤسسه تحصیلات عالی تظاهرات کردند

ده ها محصل در اعتراض به جنجال بر مالکیت یک مؤسسه تحصیلات عالی تظاهرات کردند

Mar 25, 2017 - 18:14

کابل(پژواک،۵حمل۹۶): ده ها تن از محصلین یک مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی در کابل، در اعتراض به جنجال سهامداران این مؤسسه بر سر مالکیت آن و تاثیر منفی آن بر روند درسی شان، تظاهرات کردند.

مؤسسه تحصیلات عالی خصوصی"ملی" در حال حاضر در منطقه سرای شمالی ناحیه یازدهم شهر و همچنان منطقه لب جر مربوط ناحیه پانزدهم فعالیت دارد و مسوولان هر کدام از این دو بخش، دیگری را قبول ندارند.

احمد ظهور، یکتن از این محصلین به آژانس خبری پژواک گفت: "بیشتر از شش ماه می شود که شرکای مؤسسه تحصیلات عالی ملی با هم اختلاف پیدا کرده اند؛ اما در این بین محصلین ضرر می بینند."

وی افزود که این مشکل در سمستر قبلی وجود داشت و تا کنون حل نشده است و هر کدام از سهامداران مدعی است که مالک این مؤسسه است. به گفته احمد ظهور، مدیریت هر کدام از این دو بخش خواهان جذب محصلین است؛ اما تا کنون برنامه درسی آنها آغاز نشده است.

احمد ظهور گفت که از وزارت تحصیلات عالی می خواهد تا هرچه زودتر با رسیدگی به اعتراض محصلین، مشکل به وجود آمده را حل کند.

مهاجره، یکی دیگر از معترضان گفت: "یکی از دلیل‌های بروز این مشکل، نبود اعتماد و صداقت میان سهم‌داران این مؤسسه است و وقتی سهم‌داران وقتی با خود صادق نیستند، با دانشجویان و استادان نیز صادق نخواهند بود."

به گفته این محصل، تا زمانی که یکی از سهم‌داران، سهم خود را به دیگری نفروشد و مالکیت این مؤسسه یک دست نشود، این مشکل حق نخواهد شد.

گلاب شاه امانی رئیس اجرایی اتحادیه پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی، به پژواک گفت مسوولان اتحادیه برای حل این مسئله با مقام های وزارت تحصیلات عالی و سهام داران مؤسسه گفتگو کرده اند؛ اما تا کنون نتیجه نداشته است.

وزارت تحصیلات عالی، به سهامداران مؤسسه تحصیلات عالی ملی هشدار داده است که با حل جنجال پیش آمده، سیستم درسی اش را به شکل نورمال پیش ببرد؛ در غیر آن صورت با آنان برخورد خواهد شد.

به گفتۀ امانی، طبق مقرره فعالیت مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی، اگر اختلاف درونی یک مؤسسه، روند آموزشی آن را با مشکل مواجه سازد، وزارت می تواند در مورد ادامه فعالیت آن تصامیم جدی بگیرد.

رئیس اجرایی اتحادیه پوهنتون ها و مؤسسات تحصیلات عالی خصوصی گفت که این اتحادیه، از وزارت تحصیلات عالی می خواهد هرچه زودتر مطابق مقرره مذکور عمل کند و اجازه ندهد با سرنوشت محصلین بازی شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement