خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نزديک به ١٤٠٠ افسر وزارت دفاع به اتهام فساد از وظيفه برکنار شده اند

نزديک به ١٤٠٠ افسر وزارت دفاع به اتهام فساد از وظيفه برکنار شده اند

Mar 28, 2017 - 16:39

کابل (پژواک،۸ حمل ۹۶): مسوولان در وزارت دفاع ملی، بر مبارزۀ جدى عليه فساد تاکيدکرده و مى گويند که در شش ماه گذشته، حدود ١٤٠٠ افسر اين وزارت که متهم به فساد بودند، برکنار گرديده و به جاى آنها چهره هاى جوان و متعهد گماشته شده اند.

دگر جنرال هلال الدين هلال معاون وزارت دفاع ملى در امور کشف و استخبارات ستراتيژيک، که امروز دريک نشست خبرى صحبت مى کرد گفت که رهبرى اين وزارت، متعهد به مبارزۀ جدى عليه فساد و سوء استفاده ها مى باشد.

موصوف علاوه کرد که درنتيجه بررسى هاى شش ماهۀ کميسيون موظف، نزديک به ۱۴۰۰ تن که اکثريت شان را افسران تشکيل می دهد، به اتهام فساد و کم کاری از وظيفه برکنار و به جای آنان افسران جديد، کارکن، صادق و متعهد گماشته شده اند.

همچنان معاون وزارت دفاع ملى در امور کشف و استخبارات ستراتيژيک، با بيان اينکه  دوسيه فساد و سوءاستفادۀ بيش از٢٠٤٠ نظامى ديگر، تحت بررسى قرار دارد گفت که درميان اين افسران، شمارى ازجنرالان نيز شامل اند که متهم به فساد، فروش سلاح، سوء استفاده از صلاحيت های وظيفوی، فريب، و نقض قانون می باشند.

موصوف علاوه کردکه از اين جمله، دوسيه های ۱۰۹ تن متهم به فروش سلاح و مهمات  و ١٤٥ منسوب ديگر وزارت دفاع بشمول ٤٣ کارمند ملکى متهم به فعاليت هاى جاسوسى؛ به مراجع عدلی و قضايی محول گرديده است.

معاون وزارت دفاع ملی همچنان گفت که دوسيه محمد معين فقير قوماندان سابق قول اردوی ۲۱۵ ميوند، در پيوند به غفلت وظيفوی، حيف و ميل از اعاشه سربازان، روغنيات و بعضی تدارکات ديگر، بخاطر تحقيقات به مرکز عدلی و قضايی فرستاده شده است.

وى در بخش ديگر از سخنانش گفت که حملۀ تهاجمى بر شفاخانه نظامى چهارصد بستر، در خارج از کشور طرح ريزى گرديده  بود و از کمره های امنيتی شفاخانه به منظور شناسايی چهره ها، استفادۀ خوب صورت گرفته است.

او تصريح کرد که تا چند روز آينده، معلومات مکمل چگونگى  حملۀ تروريستی بالای شفاخانه ۴۰۰ بستر را به دسترس رسانه و از طريق رسانه ها، به شهروندان کشور شريک می سازند.

 دگرجنرال غلام سخی احمدزی معاون تاميناتى وزارت دفاع ملی‎ نيز روند تدارکاتی سال ۱۳۹۵ را نسبت به يک دهه اخير، موفقانه عنوان کرده گفت که روند تدارکاتی وزارت دفاع،به شکل شفاف و با هماهنگی کمک کننده ها صورت می گيرد.

وی، از شفافيت روند تدارکاتی اين وزارت خبر داده گفت پولی که کمک می شود، به شکل شفاف به مصرف می رسد.

ازسويى هم تورنجنرال دولت وزيری سخنگوی وزارت دفاع ملی، نيز از صرفه جويی شش ميليارد افغانی در روند تدارکات سال گذشتۀ اين وزارت خبر داده و گفت که اين مقدار صرفه جويی؛ خود تعهد مسوولان وزارت را در خصوص از بين بردن فساد در اين وزارت نشان می دهد.

وی، جنگ در افغانستان را جنگ استخباراتی عنوان کرده افزود: "جنگ با طالبان نيست، بلکه با تروريزم است و در حال حاضر ۲۰ گروه تروريستی که از سوی شماری از کشورها حمايه می شوند، در افغانستان فعاليت دارند."

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement