خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمک ها با مهاجرين افغان عودت کننده کم شده است

کمک ها با مهاجرين افغان عودت کننده کم شده است

Mar 30, 2017 - 12:59

کابل(پژواک، ١٠ حمل ٩٦): کميشنرى عالى مهاجرين ملل متحد مى گويد که با کاهش کمک هاى جامعۀ بين المللى، کمک هاى با مهاجرين افغان که از پاکستان به کشور خود بر مى گردند، نصف شده است.

دنيا اسلم خان سخنگوى کميشنرى عالى ملل متحد در امور مهاجرين در پاکستان، امروز(١٠حمل) به آژانس خبرى پژواک گفت که بعد از وقفۀ سه ماهۀ زمستانى، سلسله برگشت سر از دوشنبۀ آينده(١٤حمل) دوباره آغاز مى گردد.

 او افزوده است که از طريق  کميشنرى عالى مهاجرين فقط مهاجرين افغان راجستر شده در پاکستان بر مى گردند و از سوى آنها کمک هاى نقدى دريافت مى کنند.

موصوف گفت که به مهاجرين برگشت کننده فى نفر ٢٠٠ دالر امريکايى داده مى شود، در حالى که سال گذشته از سوى اين اداره فى نفر ٤٠٠ دالر امريکايى داده مى شد.

خانم دنيا مى گويد که سلسلۀ کمک هاى بشرى در سطح جهان کاهش يافته که اين کار بر کميشنرى عالى ملل متحد در امور مهاجرين( يو اين اچ سى ار) نيز تاثير کرده است.

او افزود، اينکه افغان ها که به کشور خود بر مى گردند و يا نه، خود آنها فيصله کرده که کميشنرى عالى مهاجرين با آنعده مهاجرين کمک مى کنند که مى خواهد داوطلبانه به کشور برگشت نمايند.

 سخنگوى کميشنرى عالى ملل متحد در پاکستان مى گويد که سال گذشته ٣٧٠ هزار مهاجر راجستر شدۀ افغان، به شکل داوطلب به کشور خود برگشته و کمک هاى اين اداره را به دست آورده اند.

اما خانم دنيا در مورد  تعداد مهاجرين افغان که در ٢٠١٧ ميلادى به کشور خود برگشت خواهند کرد، گفت که تاکنون اين تخمين کرده نمى تواند.

از سوى هم وزارت مهاجرين و عودت کنندگان افغانستان مى گويد که سال گذشته شمارى زياد از مهاجرين غير راجستر شده از پاکستان به کشور برگشته که تعداد مجموعى شان حدود ٨٠٠ هزار تن مى شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement