خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يکصد زندانى پلچرخى دهن خود را دوخته اند

يکصد زندانى پلچرخى دهن خود را دوخته اند

Apr 04, 2017 - 16:42

کابل(پژواک،۱۵حمل۹۶): رييس کميسيون امور امنيتى مشرانوجرگه مى گويد که از چهار روز به اين طرف، يکصد تن از زندانيان زندان پلچرخى کابل، در اعتراض به سلب حقوق شان اعتصاب غذايى نموده و دهن هاى شان را دوخته اند.

 اما مسوولان ریاست محابس و توقیفخانه های وزارت داخله، این گفته ها را رد می کنند.

محمد هاشم الکوزی نماینده مردم هلمند در مشرانوجرگه و رییس کمیسیون امور امنیتی و دفاعی این جرگه گفت: "چهار روز می شود که بیش از یک صد زندانی، در زندان پلچرخی دهن شان را دوخته و دست به اعتصاب غذایی زده اند."

او افزود که این زندانیان، در اعتراض به صدور فرمان رییس جمهور مبنی بر اینکه زندانیان پلچرخى نمی توانند میعاد متباقی زندان شان را در ولایات مربوطه سپری کنند، دست به اعتصاب غذايى زده اند.  

وی گفت که بسیاری از زندانیان، چون کسی در کابل ندارند که احوالگیر آنها باشد و خانواده های شان در ولایات دوردست زندگی می کنند، خواستار انتقال شان به ولایات مربوطه شان می باشند.

الکوزی از هیئت اداری جرگه خواست تا هیئتی از جرگه به منظور بررسی اعتصاب زندانیان به زندان پلچرخی فرستاده شود .

محمد آصف صدیقی نایب دوم مشرانوجرگه که ریاست نشست امروز این جرگه را برعهده داشت، اعتصاب و دوختن دهن زندانیان را نگران کننده خواند و به کمیسیون های امور دفاعی و تقنین جرگه وظیفه سپرد تا به زندان پلچرخی بروند و از نزدیک قضیه را مورد بررسی قرار دهند.

اما لوی پاسوال عبدالحلیم کوهستانی رییس عمومی محابس و توقیفخانه های وزارت امور داخله، اعتصاب زندانیان در زندان پلچرخی را رد کرده گفت که تا کنون در این مورد، گزارشی را دریافت نکرده است.

او افزود در صورتی که زندانیان در مورد حقوق شان کدام مشکل داشته باشند، مشکلات آنها رفع خواهد شد .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement