خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حزب اسلامی: هيچگونه مشکلى درتطبيق توافقنامه صلح وجود ندارد

حزب اسلامی: هيچگونه مشکلى درتطبيق توافقنامه صلح وجود ندارد

Apr 07, 2017 - 10:20

کابل(پژواک، ۱۸ حمل ۹٦):حزب اسلامی مى گويدکه در قسمت تطبيق توافقنامه صلح با حکومت هيچگونه مشکلى وجود ندارد و بزودى رهبر اين حزب در پايتخت کشور ظاهر خواهد شد.

نقيب الله هاشمی يکتن از سخنگويان حزب اسلامی گلبدين حکمتيار به آژانس خبری پژواک گفت که توافقنامه صلح از طرف حزب اسلامی و حکومت وحدت ملی تطبيق شده است و تاکنون هردو جناح مسووليت خود را در قبال تطبيق اين توافقنامه اداء کرده است .

وی، از رهايی شماری از زندانيان سياسی حزب اسلامی، تا چند روز آينده خبر داده می گويد که حکومت برای مهاجرين وابسته به حزب اسلامی که به وطن عودت می کنند، نيز آماده است که نمرات رهايشی توزيع کند.

سخنگوی حزب اسلامی، در رابطه به اينکه گلبدين حکمتيار رهبری حزب اسلامی چه وقت به کابل خواهد آمد گفت که رهبر حزب اسلامی در ظرف چند هفته آينده در پايتخت کشور ظاهر خواهدشد.

او تصريح کرد که در حال حاضر کدام مشکلی در قسمت تطبيق توافقنامه وجود ندارد و هر دو طرف صادقانه گام می گذارند.

اين در حالی است که رياست جمهورى چهار روز قبل اعلام کردکه براساس تفاهمنامۀ صلح با حزب اسلامى گلبدين حکمتيار، هفتۀ آينده شمارى از زندانيان اين حزب  آزاد مى شوند.

رياست جمهورى با بيان اينکه توافقنامه صلح از سوی حکومت عملی شده است می گويد که حکومت وحدت ملی، بخاطر آمدن  گلبدين حکمتيار مسووليتش را ادا کرده و منتظر اعلام تاريخ دقيق آمدن حکمتيار از سوی حزب اسلامی است.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement