خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

براى واپسگيرى ولسوالى دهنۀ غورى عمليات راه اندازى گردد

براى واپسگيرى ولسوالى دهنۀ غورى عمليات راه اندازى گردد

Apr 11, 2017 - 17:35

پلخمری(پژواک، ۲۲ حمل ۹۶): شمارى از اعضاى شورای ولايتی بغلان، موجوديت مخالفان مسلح در ولسوالی دهنۀ غوری  اين ولايت را تهديدى به ساير ولسوالی ها عنوان کرده، خواستار راه اندازی عمليات گسترده به منظور بازپس گيری اين ولسوالی شدند.

ولسوالى دهنه غوری، از ولسوالی های نا امن ولايت بغلان است که از چند ماه  بدينسو، در تصرف طالبان قرار دارد.

فيروزالدين ايماق وکيل شورای ولايتی بغلان، موجوديت مخالفان مسلح در ولسوالی دهنه غوری را تهديد جدی به ولسوالی های همجوار آن عنوان کرده گفت که متاسفانه حکومت، تاکنون به منظور واپس گيری اين ولسوالی از نزد طالبان مسلح، کدام اقدامی نکرده است.

وی، با بيان اينکه چندين ماه می شود که اين ولسوالی، در تصرف طالبان قرار دارد افزود: "دولت بايد يک عمليات همه جانبه را انجام بدهد و ولسوالی دهنه غوری را به حاکميت نظاميان افغان در آورد."

بسم الله عطاش يک تن ديگر از وکلای شورای ولايتی بغلان، از سهل انگاری حکومت در خصوص بازپس گيری ولسوالی دهنه غوری شکايت کرده گفت که در اين ولسوالی، مردم با مشکلات زيادی روبرو هستند.

عطاش افزود که مخالفان مسلح در اين ولسوالی، مردم را مورد آزار و اذيت قرار می دهند، مسوولان بايد به منظور بازپس گيری اين ولسوالی دست به کار شوند.

عبدالغفور يک تن از باشندگان ولسوالی دهنه غوری گفت: "ما دولتی را که امنيت مردم را تامين کرده نتواند، نمی خواهيم."

ثمرالدين يک تن ديگر از باشندگان اين محل افزود: "ما به خانه های خود رفته نمی توانيم؛ طالبان ما را نمی گذارند تا زنده گی آرام داشته باشيم؛ ما را شکنجه می دهند و ما خواهان امنيت محل مان هستيم."

طالبان تاکنون در مورد ابراز نظرنکرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking