خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برخى شهريان هرات از افزایش دو برابر صرفیۀ برق شکایت دارند

برخى شهريان هرات از افزایش دو برابر صرفیۀ برق شکایت دارند

Apr 13, 2017 - 15:43

هرات (پژواک،٢٤حمل ٩٦):  برخى از شهريان هرات در اعتراض به افزایش دو برابر صرفیۀ برق، هشدار مى دهند که اگر رياست برشنا صرفيۀ برق آنها را درست بررسی نکند، دست به راهپیمایی اعتراضی خواهند زد.

شماری از شهروندان می‌گویند که بل مصرفی برق شان که به تازه گی از سوی ریاست برشنا  توزیع شده است،  دو تا سه برابر به تناسب ماه‌های پیش، افزایش یافته است؛ درحالیکه آنان این مقدار برق را مصرف نکرده اند. 

آنان اداره برق را  متهم به فساد می کنند و هشدار میدهند که اگر بل های شان به گونۀ جدی از سوی مقام های محلی پیگیری نگردد،  دست به راهپیمایی اعتراضی خواهند زد.

غلام صدیق باشنده ناحیه هشتم شهر هرات، به پژواک گفت که دو ماه قبل بل صرفيه برق خانۀ شان پنج هزار آمده بود؛ اما در بل برق که دو روز پیش از سوی ریاست برق توزیع شده است، مصرف برق شان ١٤ هزار افغانی آمده است.

او مدعی است که به هیچ عنوان، این قدر برق را مصرف نکرده است.

آقا محمد باشندۀ ديگر اين شهر که به خاطراعتراض به ریاست برشنای هرات آمده بود، به پژواک گفت که او یک فرد کارگر است، روزانه يکصد افغانی درآمد دارد، درگذشته بل صرفيه برق دوماهه منزلش تا ١٥٠٠ افغانی مى آمد؛ اما اين بار بل پنج هزار افغانی آمده است.

او افزود که به هیچ عنوان، توان پرداخت این مبلغ را ندارد.

 فرید احمد حیدری باشنده ناحیه اول شهر هرات نیز از افزایش بل برق، شکايت نموده ادعا کرد که  رياست برشنا، پول صرفيه برق را اضافه ازمصرف اصلى، از مردم جمع آورى کرده و احتمال فساد دراين کار وجود دارد .

وى افزود که افزایش سه برابر صرفیۀ برق شهروندان، در بل های اخیر کاملاً روشن است.

این شهروند هرات، همچنان هشدار داد که اگر بل های برق شان به گونۀ درست بررسی نگردد، دست به راهپیمایی اعتراضی خواهند زد.

آنان همچنان افزودند که به هیچ عنوان، حاضر به پرداخت این مقدار پول نیستند.

اما صالح محمد صالح معاون تجارتی و سرپرست ادارۀ برشنا به پژواک گفت که صرفیه برق مشترکین، با سیستم پیشرفته محاسبه میگردد و شهروندانی که از محاسبه بل های شان شاکی اند، این اداره آمادۀ بررسی بل برق شان است.

وی همچنان معیاری شدن سیستم سنجش مصرف برق و استفادۀ بیش از مشترکین در فصل سرما را از علت های افزایش بل های برق دانست.

او گفت: "این مشترکین ما مصرف کردند که پول صرفیۀ شان زیاد آمده است، و اگر مشترکین ما شکایت دارند، میتر خود را بیاورند کارمندان ما، آنرا تیست می کند."

این نخستین بار نیست که شهروندان هرات، از افزایش در بل برق شکایت می کنند، سال قبل نیز شهروندان هرات بخاطر افزایش پول صرفیۀ برق شان اعتراض کردند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement