خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

داعش، پول معاش معلمین در جوزجان را سرقت نموده است

داعش، پول معاش معلمین در جوزجان را سرقت نموده است

Apr 16, 2017 - 16:46

شبرغان (پژواک،۲۷حمل۹۶): چهار کارمند معارف جوزجان که مسووليت انتقال معاشات معلمین در ولسوالی درزاب را برعهده داشتند، ميگويند که افراد منسوب به گروه داعش پس از لت و کوب، پول معاشات را از نزد آنها گرفته؛ اما مقامات محلى از بررسى جدى اين قضيه خبر مى دهند.

محمدرضا غفوری سخنگوی والی ولایت جوزجان گفت که این رویداد، در مسیر شاهراه درزاب- شبرغان صورت گرفته است.

وی افزود: "دوتن از معلمين و دو معتمد، حينيکه  ۸۸۰ هزار افغانی پول معاشات معلمین را انتقال میدادند، از سوی داعشیان مورد لت و کوب قرار گرفته و پول آنها به سرقت برده شده است."

عبدالحی یشین  رییس معارف جوزجان گفت دو معتمد با دادن ضمانت، به کار گماشته شده و تعهدکرده بودند که پول معاشات را بدون کدام مشکل به مرکز ولسوالی درزاب انتقال می دهند.

مولوی لطف الله عزیزی والی جوزجان گفت که قضیه طورجدى درهمکارى با نهادهاى امنيتى تحت بررسى است؛ اگر غلط ثابت  گردد، با عاملین آن برخورد قانونى ميشود.

اما رحمت الله حشر ولسوال درزاب گفت: "این قضیه بیشتر به یک صحنه سازی شبیه است، افرادی که بخاطر انتقال پول معاشات معلمین توظیف شده اند، از وابستگان گروه داعش اند."

وی افزود که ریاست معارف در این راستا مقصر است؛ زیرا آنها افرادی را به صفت معتمد استخدام کرده اند که به نحوی از انحا، با گروه داعش در ارتباط اند.

موصوف علاوه کرد داستانى که اینها برای سرقت پول توسط داعش بیان میکنند، بیشتر به یک صحنه سازی و دروغ میماند.

وى گفت آثار ضرب و شتمى که در سر و صورت این افراد دیده میشود نیز می رساند که این واقعه یک دروغ است.

ولسوال درزاب خاطر نشان ساخت که  دو تن از معتمدین و دو آموزگار را که مسوولیت انتقال پول از شهر شبرغان به ولسوالی درزاب را داشتند، به امنیت ملی معرفی کرده اند تا قضیه روشن گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement