خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت خارجه شازدافیر سفارت پاکستان را احضار نمود

وزارت خارجه شازدافیر سفارت پاکستان را احضار نمود

May 05, 2017 - 21:49

کابل (پژواک، ۱۵ثور ۹۶) : وزارت خارجه افغانستان شارژدافیر سفارت پاکستان را در پیوند با تخطی های نظامیان آن کشور در برابر ولسوالی سپین بولدک ولایت کندهار احضار نمود.

 

در یک خبرنامه که از طرف وزارت خارجه افغانستان امروز به پژواک مواصلت ورزیده، آمده است،  شارژدافیر سفارت پاکستان مقیم کابل، پس از چاشت امروز، در پیوند به تخطی ها و انداخت های سلاح های ثقیله از جانب نظامیان پاکستانی بالای پوسته های نیروهای سرحدی و مکتب قریه لقمان کلی ولسوالی سپین بولدک ولایت کندهار، به وزارت امور خارجه احضار و اعتراض شدید جانب افغانستان به وی بیان گردید.

 

منبع افزوده، رئیس شعبه اول سیاسی وزارت امور خارجه انداخت سلاح های ثقیله از جانب نیروهای پاکستانی را  که در نتیجه آن یک تن از افراد ملکی شهید و برخی دیگر زخمی گردیده اند، تخطی آشکار و حرکت تحریک آمیز خوانده و اعتراض شدید جمهوری اسلامی افغانستان را به شارژدافیر سفارت پاکستان ابراز داشته و از وی به صورت جدی خواست تا هرچه زودتر نگرانی جمهوری اسلامی افغانستان را به مقامات مربوطه آن کشور برساند تا هرچه زود تر به این تخطی ها پایان دهند.

در خبرنامه  آمده است، همچنین، طی این احضاریه تأکید گردید که قریه های لقمان و نظر در این سوی خط فرضی دیورند قرار داشته و نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان محافظت از آن را در برابر هرنوع تخطی وظیفه و مسؤولیت شان میدانند. 

در پاسخ، شارژدافیر سفارت پاکستان ضمن ابرار تأسف از وقوع همچون حوادث، وعده نمود که در زمینه همین امروز نگرانی و پیام جانب جمهوری اسلامی افغانستان را به مقامات مربوطه پاکستان در اسلام آباد خواهد رساند.

ګفتنی است در اثر درګیری بین نیروهای افغان و پاکستان درسپین بولدک به هر دو طرف تلفات وارد شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement