خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کشت کوکنار در ولايت بغلان بيش از دو برابر شده است

فيچرها

آرشیف

کشت کوکنار در ولايت بغلان بيش از دو برابر شده است

May 10, 2017 - 17:20

پلخمرى (پژواک،٢٠ثور٩٦): مقامات محلى در ولايت بغلان مى گويند که افزايش ناامنى در اين ولايت سبب شده تا کشت کوکنار در بغلان، بيش از دو برابر گردد.

فضل الحق اندرابی رييس مبارزه با موادمخدر ولايت بغلان، از افزايش کشت کوکنار دراين ولايت نگرانى نموده و مى گويد که در پنج ولسوالی ولايت بغلان، کوکنار کشت شده که نسبت به سال گذشته، دو برابر افزايش را نشان ميدهد.

وى درگفتگوى اختصاصى به آژانس خبرى پژواک گفت: "در سالهای گذشته در ولسوالی سه گانه اندراب ها(بنو، ده صلاح و پل حصار) و ولسوالى هاى تاله و برفک و برکه، به طور چشمگير کشت کوکنار کاهش يافته بود و دوصد تا سه صد هکتار زمين کوکنارکشت ميشد؛ اما امسال دهاقين در حدود ٨٠٠ هکتارزمين را دراين پنج ولسوالى کوکنار کشت کرده اند."

رييس مبارزه با مواد مخدر ولايت افزودکه براى از بين بردن کشت زارهاى کوکنار، تنها ١٥ روز باقى مانده و اگر نيروهای امنيتی دراين مدت بتوانند مزارع کشت کوکنار را از بين ببرند. ضربه محکمى به قاچاقبران وارد خواهدشد؛ در غيرآن قاچاقبران حاصلات کوکنار را جمع آورى خواهندکرد.

اما موصوف گفت که به دليل نبود نيروهاى امنيتى کافى و افزايش ناامنى دراين ولايت، آنان نتوانسته اند که در دو سال گذشته، مزارع کشت کوکنار را از بين ببرند.

عبدالحی نعمتی والی بغلان نيز از افزايش کشت کوکنار در اين ولایت نگرانی کرده و گفت که تشديد ناامنى هاى اخير در اين ولايت باعث شده که نيروهاى امنيتى نتوانند در از بين بردن مزارع کوکنار درست و به وقت اقدام نمايند.

وى خاطرنشان کردکه برای از بين بردن مزارع کوکنار در ولايت بغلان، به نيروهای کمکی نياز است و حکومت مرکزی، بايد نيروهای امنيتی بيشتر به اين ولايت بفرستد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan