خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افغانستان و چين موافقتنامه همکارى هاى گمرکى امضا کردند

افغانستان و چين موافقتنامه همکارى هاى گمرکى امضا کردند

May 15, 2017 - 16:44

کابل(پژواک،۲۵ ثور۹۶): افغانستان و چين، در حاشيۀ نشست مجمع همکاری بين المللی "يک کمربند، يک جاده" موافقتنامۀ همکاری هاى گمرکی را به امضا رساندند.

درخبرنامۀ دفتر مطبوعاتى وزارت ماليه کشور، که امروز به آژانس خبرى پژواک مواصلت نموده گفته شده که موافقتنامه همکارى هاى گمرکى ميان احمد رشاد پوپل رييس عمومى گمرکات وزارت ماليه افغانستان و يوگوانگجو وزيرگمرکات چين در شهر بيجينگ به امضا رسيد.

وزارت ماليه مى گويد که به اساس اين  موافقتنامه؛ افغانستان و چين در موضوعات مهم از جمله  ساده سازی پروسه های گمرکی، مبارزۀ مشترک عليه مواد مخدر، مبادلۀ تجارب و معلومات  و همکاری های دوجانبه همکاری می نمايند.

اکليل حکيمی وزير ماليه، در اين مورد گفته است که دولت افغانستان، موافقتنامۀ همکاری های گمرکی را يک گام جديد دانسته و از آن استقبال مى نمايد، که با تطبيق عملی آن در روابط تجارتی ميان هر دو کشور سهولت ايجاد گرديده و نقش مثبتی را در بلند رفتن عوايد ملی ايفا می کند.

احمد رشاد پوپل رييس عمومی گمرکات وزارت ماليه، هنگام امضاى موافقتنامۀ مذکور گفت که هردو کشور، از محتوای موافقتنامۀ مذکور سود می برند.

وی اين موافقتنامه را در راستای افزايش عوايد ملی، مبارزه با فساد، به دست آوردن اقلام تجارتی ارزان و با کيفيت، افزايش ظرفيت های گمرکی و ساده سازی اجراآت گمرکی مؤثر دانست.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement