خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

قوماندان امنيه: مشاورين خارجى براى کمک به طالبان وارد بغلان شده اند

قوماندان امنيه: مشاورين خارجى براى کمک به طالبان وارد بغلان شده اند

May 17, 2017 - 15:24

پلخمرى (پژواک،٢٧ثور٩٦): قوماندان امنيۀ ولايت بغلان مى گويد که ده ها مشاور نظامى روسى، پاکستانى، مصرى و چيچنى، به هدف دادن مشوره به طالبان، وارد بغلان گرديده اند.

مل پاسوال اکرام الدين سريع قوماندان امنيه ولايت بغلان، روز چهارشنبه (٢٧ثور) در گفتگوى ويژه با خبرنگار آژانس خبرى پژواک گفت: "براساس اطلاعاتى که به دست ما قرارگرفته است، اين مشاورين با صدها طالب از خارج کشور و ولايات کندز، فارياب، بدخشان و هلمند؛ به ولسوالى هاى دهنه غورى، تاله وبرفک، برکه، دوشى و مناطق دندغورى و دندشهاب الدين آمده اند."

وى افزود که اين مشاورين از کشورهاى روسيه، چيچن، مصر، و پاکستان مى باشندو تلاش دارند که با حملات شان شاهراه شمال- کابل را مسدودنمايند؛ اما نيروهاى امنيتى تاکنون چندين عمليات را  راه اندازى کرده اند و نمى گذارند که آنان به اهداف شان برسند.

سريع، درادامۀ صحبت هايش گفت که در ٢٠ روز گذشته که جنگ شديد ميان نيروهاى امنيتى و طالبان در نقاط مختلف ولايت بغلان جريان دارد، ضربات سنگين به طالبان وارد گرديده است، ۶۴ طالب کشته شده و ۴٨ تن ديگر شان  زخمی گرديده اند.

اين مقام امنيتى ولايت بغلان افزود: "با توجه به ضرباتى که اخيراً به طالبان وارد گرديده است، دشمن ديگر توان مقابله و رويارويى با نيروهاى امنيتى افغان را نخواهندداشت."

 به گفتۀ اين منبع امنيتى بغلان، طالبان جنگ شديدى را در ولسوالی برکه آغاز کرده اند و از سه روز بدينسو، تلاش دارند تا اين ولسوالی را تحت تصرف خود در آورند؛ اما نيروهاى امنيتى براى شان اجازه اين کار را نداده و با قوت در برابر شان ايستادگى مى کنند.

بريد جنرال رجب على راشد معاون قول اردوى ٢٠٩ شاهين، به پژواک گفت که قطعات ريزرف و کمکى به ولايت بغلان رسيده و قراراست که عمليات تصفيوى بزرگ در ساحات ولسوالى دوشى، دهنه غورى و مناطق دندغورى و دندشهاب الدين از مربوطات شهرپلخمرى راه اندازى گردد.

احمد جواد باشنده ولايت بغلان، به پژواک گفت که از چند ماه بدينسو، جنگ در اين ولايت ميان نيروهاى امنيتى و مخالفان مسلح شدت گرفته است، که در اثر آن  راه های بغلان- کابل ، بغلان - کندز ، و  بغلان-- مزار شريف، اکثر اوقات به روی ترافيک بسته مى شود.

اين باشنده بغلان افزود: "ما از مقام های مرکزی ميخواهيم تا به مردم بغلان دل سوزانده و مردم را از اين مشکلات نجات دهند."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement