خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمک ۲۰میلیون دالری ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا به برنامه کمک‌های فوری غذایی برای افغان‌های نیازمند

کمک ۲۰میلیون دالری ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا به برنامه کمک‌های فوری غذایی برای افغان‌های نیازمند

May 17, 2017 - 19:40

کابل،افغانستان-در نتیجۀحمایت ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا (USAIDinfo-icon)،آسیب‌پذیر ترین قشر مردم افغانستان کمک‌های غذایی شدیداً ضروری را دریافت خواهند کرد.

این اداره به تاریخ 10 ماه می 2017 میلادی کمک نقدی 20 میلیون دالری خویش را به برنامهجهانی غذای سازمان ملل متحد جهت تمویل برنامه عملیات امداد و نجات (PRRO) این برنامه اعلان کرد. این برنامه به منظور بهبود تغذیۀ 3.4 میلیون افغان آسیب‌پذیر در 250 ولسوالی در سراسر افغانستان طرح گردیده است.

کمک ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا با هدف تامین امنیت غذایی و نیازمندی‌های تعذیه‌ای افراد بیجاشده بر اثر جنگ، عودت کنندگان و افراد متأثر از حوادث طبیعی و مشکلات اقتصادی صورت گرفته است. این ادارۀ از بزرگترین کمک کنندگان برنامۀ جهانی غذا در افغانستان میباشد.ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا از آغاز سال مالی 2017 تا اکنون مبلغ 40 میلیون دالر امریکایی را جهت حمایت از کمک‌های اضطراری غذایی در افغانستان به برنامه جهانی غذا کمک کرده است.

کاترین استیونز، سرپرست ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا در افغانستان در مورد این کمک گفت «با این کمک نقدی، برنامه جهانی غذا می‌تواند آرد گندم را از عرضه کنندگان محلی خریداری کند که این کار افزون بر رفع نیازمندی‌های غذایی آسیب‌پذیرترین قشر جامعه، از اقتصاد محلی نیز حمایت خواهد کرد.»وی افزود «ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا، برنامه جهانی غذا و حکومت افغانستان به مبارزه با معضل گرسنگی و سوء تغذیه در افغانستان همچنان متعهد هستند.»

اضافه‌ بر این، ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا با 15 نهاد وابسته به سازمان ملل و سازمان‌های غیر دولتی  و همچنین با وزارت دولت در امور بشردوستانه و مبارزه با حوادث کار می‌کند تا برای افغان‌های متأثر از حالات اضطراری پیچیده کمک‌های عاجل فراهم کند. دفتر کمک‌های بشردوستانۀ این اداره در سال مالی 2017 مبلغ 70 میلیون دالر امریکایی را برای رفع نیازهای فوری بیجا شدگان داخلی در اثر حوادث طبیعی و جنگ و همچنین بازگشت کنندگان خارج از کشور برنامه‌ ریزی کرده تانیازمندی‌های آن‌ها به آب، لوازم بهداشتی و حفظ الصحه، سرپناه و غذا و اقلام غیر غذایی، صحت و تغذیه رسیدگی گردد.

###

ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا با مصرف حدود 17میلیارد دالر امریکایی در برنامه‌های انکشافی در افغانستان از سال 2002 بدینسو، بزرگترین برنامۀ کمک‌های ملکی دو جانبه را به افغانستان فراهم می‌نماید. ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا با حکومت و مردم افغانستان کار می‌نماید تا رشد اقتصادی به رهبری سکتور خصوصی را تضمین نماید؛ یک کشور دیموکراتیک و توانای را که در آن حاکمیت قانون تامین باشد، ایجاد نماید؛ و خدمات اساسی آموزشی و صحی را برای تمام افغان‌ها فراهم نماید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan