خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نهمین دور نمایشگاه "بهارقرآن" در کابل به پایان رسید

نهمین دور نمایشگاه "بهارقرآن" در کابل به پایان رسید

Jun 10, 2017 - 15:01

کابل (پژواک، ٢٠ جوزا ٩٦): نهمین دور نمایشگاه "بهار قرآن" به منظور آشنایی با واژه های قرآنکريم، نماز، دعا و عبادت، خوشنویسی قرآن و لوحه های قرآنی، در کابل خاتمه یافت.

در اين نمايشگاه، ٢٥ غرفه با نمایش گذاشتن تعدادی از کتاب ها، تابلوها و موعظه های دینی، با حضور قاريان و هنرمندان مراکز هنرهای اسلامی کشور، براى هشت روز در مسجد امام زمان واقع دشت برچی شهر کابل برگزار گرديده بود. 

عباس حسن زاده رییس شورای عالی قرآنى افغانستان و برگزار کنندگان این برنامه، به آژانس خبری پژواک گفت که از این نمایشگاه، حدود بیست هزار تن بازدید کرده اند که بازدید کننده ها بیشتر محصلین، دانش آموزان مدارس دینی و مکاتب بوده اند.

به گفتۀ موصوف، در حاشیه این نمایشگاه، مسابقه قرآنی در سه بخش "حفظ قرآن، قرائت و ترتیل"  نيزدایر گردید که در این مسابقه، حدود پنجهزار تن اشتراک کرده بودند، که در اخیر به برنده های این مسابقات جوایز اهدا شد.

وى افزود که بیش از ١٥٠ تقدیرنامه برای غرفه داران، فرهنگیان قرآنی و مبلغین غرفه هاى نمایشگاه و رسانه ها نیز اهدا گرديد.

او از وزارت اطلاعات و فرهنگ خواست تا زمینه برگزاری این چنین نمایشگاه ها را در ولایات فراهم نماید؛ تا باعث تشویق بیشتر افراد برای انس گرفتن با قرآن شود.

 ذکیه یکتن از غرفه داران این نمایشگاه، برگزاری این نمایشگاه را در ترویج فرهنگ قرآنی و تشویق جوانان با انس قرآن خیلی مهم دانست و گفت: "ما با چنین نمایشگاه ها می توانیم معلومات دینی کسانی را که از این نمایشگاه دیدن می نمایند، بالا ببریم؛ دراین نمایشگاه قواعد اساسی زندگی انسان که قرآن است، نمایش داده می شود."

مهدی یکتن از دیدارکننده های این نمایشگاه، با ابراز خرسندی به پژواگ گفت که برگزاری این نمایشگاه، برای جوانان خیلی مفید است و این نمایشگاه را راهی برای درست درک کردن اسلام و قرآن دانست.

این در حالی است که همه ساله، نمایشگاه بهار قرآن توسط شورای عالی قرآنی افغانستان برگزار میشود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement