خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

امریکا چهار هزار سرباز دیگر به افغانستان می‌فرستد

امریکا چهار هزار سرباز دیگر به افغانستان می‌فرستد

Jun 16, 2017 - 11:01

کابل (پژواک، ٢٦ جوزا ٩٦): منابع دولتى در کاخ سفيد گفته اند که قرار است امريکا در پاليسى تازه اش، چهار هزار سرباز جديد به افغانستان بفرستد.

در گزارشات رسانه هاى امريکايى نقل شده است که این سربازان به مأموریت آموزش، پرورش و مشوره‌دهی نیروهای افغان و سربازان دیگر، در مبارزه با تروريستان همکاری خواهند کرد.

مقام‌های ایالات متحدۀ امریکا گفته اند که جیم متیس وزیر دفاع امریکا تصمیم گرفته است تا چهار هزار نظامی دیگر را به افغانستان بفرستد.

منابع ميگويند که قراراست تصمیم نهایی در این باره، تا چند روز دیگر اعلام شود.

تهدیدهای روبه افزایش برخاسته از فعالیت‌های گروه داعش و طالبان در افغانستان، تقاضا را برای حضور نیرومندتر ایالات متحده در جنگ این کشور جدی‌تر ساخته است.

رییس جمهور ترمپ، به روز سه شنبه تصمیم در بارۀ فرستادن نیروهای بیشتر امریکایی را به افغانستان به وزیردفاعش سپرد.

هم‌اکنون نزدیک به ۱۴ هزار نظامی خارجی که در حدود نُه هزار آن امریکایی هستند، در افغانستان حضور دارند.

اما مقام هاى وزارت دفاع امريکا به رسانه ها گفته اند که تا هنوز تصميم نهايى در مورد سربازان جديد گرفته نشده است.

این در حالی است که جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده، در یک اعلامیه که دو روز قبل به نشر رسید، گفت که دونالد ترمپ رییس‎جمهور امریکا، به وزارت دفاع این کشور صلاحیت داد تا شمار سربازان امریکایی را در افغانستان، تعیین کند.

در اعلامیه آمده است: «با هوشیاری و مهارت‎های نظامی ایالات متحده و متحدان و شرکای آن، از وقوع حوادث مرگبار به سطح حملۀ یازدهم سپتمبر سال ۲۰۰۱ در امریکا، جلوگیری شده است.»

اما وى افزوده است که خطر هنوز وجود دارد و رفع این خطرات مستلزم تعهد برای شکست دادن سازمان‎های هراس‎افگنی است که امریکا، کشورهای دیگر و مردم افغانستان را تهدید می‏کند.

در این اعلامیه، از حضور شاخۀ خراسان گروه داعش، القاعده و دیگر گروه‎های فعال هراس‎افگن در افغانستان، به عنوان مثالی از این خطرات یادشده است. همچنان گفته شده که حکومت منتخب دموکراتیک افغانستان، از جانب طالبان با آزمون‎هايى مواجه است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement