خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسوول ارتباطات عامۀ کمیته ولایتی شورای صلح سمنگان کشته شد

مسوول ارتباطات عامۀ کمیته ولایتی شورای صلح سمنگان کشته شد

Jul 09, 2017 - 14:11

ایبک (پژواک، ١٨ سرطان ٩٦): مسوول ارتباطات عامۀ کمیته ولایتی شورای صلح ولايت سمنگان و یک تن از قومندانان پيشين جهادى جمعيت اسلامى به قتل رسيد، و از کشته و زخمى شدن پنج طالب در بدخشان نيز خبر داده شد.

قاری عبادالله مجاهد ولسوال خرم سارباغ سمنگان، به آژانس خبرى پژواک گفت که نعمت الله نعمتی باشنده قریه بابه قنبر اين ولسوالى، صبح امروز دو رکعت نماز سنت را در مسجد اين قريه ادا نموده بود و پيش از آن که نماز فرض را ادا کند، يک گروه طالبان مسلح وارد مسجد شده و نعمتى را با خود برده بود.

 به گفته او، اين گروه مخالفين مسلح دولت، نعمتى را حدود دو کيلومتر دورتر از قريه يادشده با ضرب گلوله کشته اند.

 موصوف گفت که قريه بابه قنبر، هم سرحد با ولسوالى دهانه غورى ولايت بغلان مى باشد.

به گفته او قرار اطلاعات، افراد يادشده طالبان از دهانه غورى به اين قريه آمده و نعمتى را کشته اند.

ولسوال افزود که تا حال به ارتباط اين قتل کسی بازداشت نشده است.

محمد بای ريیس کمیته ولایتی شورای صلح سمنگان، کشته شدن مسوول ارتباطات عامه اين کمیته را ضايعه بزرگ خوانده گفت که نعمتى، یک شخص فعال و دلسوز بود.

به گفته محمدباى، ٩ روز قبل نیز افراد طالبان بالای منزل مسکونی عبدالغفور یک تن از قومندانان جهادی حرکت اسلامی افغانستان که باشنده قریه خواجه قشقار این ولسوالی بود، از طرف شب حمله نموده و عبدالغفور را کشتند.

قابل ذکر است که قارى سيف الدين سعادت ريیس پيشين کمیته شورای صلح سمنگان نيز در ماه جدى سال ١٣٩٤ از سوى يک فرد ناشناس، در حالى به قتل رسيد که بعد از اداى نماز شام از مسجد به طرف منزلش در حرکت بود.

تاکنون مسووليت اين قتل را هيچ گروه مسلح برعهده نگرفته است.

ازکشته شدن دوطالب مسلح و جراحت سه تن ديگرآنها دربدخشان خبرداده شد.

مقامات امنيتى دربدخشان گفته اند که پنج تن ازطالبان مسلح، زمانى درولسوالى يفتل پايان اين ولايت کشته ومجروح شدند که دربرابر نيروهاى پوليس کمين افرازکرده بودند .

 احمد زاهد عمری مسوول دفترمطبوعاتی قوماندانی امنیه بدخشان، به پژواک گفت که عصر روزگذشته حدود ٣٥ سربازپوليس حينيکه ميخواستند بخاطراجراى وظيفه به منطقۀ سرصفه در مرز اين ولسوالى بروند، با کمين طالبان مسلح مواجه شدند .

اين مسوول امنيتى افزود که درگيرى شديد ميان نيروهاى امنيتى وطالبان مسلح صورت گرفت، که درنتيجه دوطالب مسلح به نام هاى شيخ بصير وشکرالله کشته وسه تن ديگراين گروه زخمى شدند.

به گفته موصوف دراين درگيرى، به نيروهاى امنيتى هيچگونه آسيبى نرسيده است.

طالبان مسلح، تاکنون درمورد اظهار نظرنکرده اند.

منطقه "سرصفه" مرز میان ولسوالى های یاوان و یفتل پایان اين ولايت مى باشد، که به عنوان یگانه مسیر رفت و آمد مردم، اکثرا افراد مسلح دراين مسير اموال مردم عام را تاراج و افراد دولتی را هدف قرار ميدهند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement