خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حملۀ اشتباهی ناتو در شهر کندز يک مکتب تخريب گرديد

در حملۀ اشتباهی ناتو در شهر کندز يک مکتب تخريب گرديد

Jul 15, 2017 - 14:13

کندز(پژواک،٢٤سرطان ٩٦): مقامات محلى در کندز مى گويند که در حمله هوايى نيروهاى خارجى در شهر کندز، يک مکتب و چندين خانۀ مسکونى اشتباهاً هدف قرار گرفته و تخريب شده است.

سيد محمود دانش سخنگوی والی کندز، به آژانس خبرى پژواک گفت که صبح امروز نيروهای خارجی  سهواً مکتب خواجه مشهد در شهر کندز را بمبارد کرده اند.

موصوف افزود: "هدف اصلی نيروهاى خارجى،  مکتب خواجه غلطان بودکه در عقب ساختمان آن طالبان جابجاشده بودند؛ اما نظربه  کوردينات  غلط، نيروهاى خارجى مکتب خواجه مشهد را  هدف بمبارد قرار دادند که در نتيجه، اين مکتب تخريب شده؛ اما تلفات جانى در پى نداشت."

از سويی هم حشمت الله صديقی مدير مکتب خواجه مشهد گفت که این رویداد  حوالی ساعت ۴صبح امروز صورت گرفته و قسمتی از مکتب تخريب گردیده است.

موصوف افزود: "این  بمبارد خساراتى را به باور آورده است و ازسويى هم اين رويداد، بالاى روحيه شاگردان تاثير منفى گذاشته و خانه هايى که در نزديکى مکتب موقعيت دارد نيز خساره مند شده اند."

باشندگان کندز نيز در برابر اين حمله نيروهاى خارجى، واکنش نشان دادند.

امرالدين باشنده منطقه خواجه مشهد گفت: "ما سخت نگران هستيم که همين مسوولين، ساحه رهايشی را چرا بمبارد مى کنند و اين نشان ميدهدکه مردم حتى در خانه هاي شان هم مصوون نيستند."

حاجی رحيم الله باشنده ديگر شهر کندز نيز از نا امنی شهر کندز سخت انتقاد کرده گفت که دولت بايد امنيت را براى دانش آموزان فراهم سازد؛ تا آنان در فضاى امن به فرا گيرى دروس بپردازند.

شماری از اعضای ولسی جرگه در نشست عمومى امروز اين جرگه، خواستار بررسی حمله هوايی نيروهاى خارجى بريک مکتب در کندز شدند.

شکريه پيکان نماينده مردم کندز در ولسی جرگه، در نشست امروز اين جرگه با اشاره به حمله هوايی بر مکتب خواجه مشهد گفت: "مردم کندز تباه شدند، گاهی از سوی مخالفين مسلح دولت و گاهی از سوی نيروهای داخلی و خارجی هدف قرار می گيرند؛ تا به کی مردم هر روز قربانی بدهند."

او افزود که بايد مشخص شود که اين مکتب از سوی کی ها هدف قرار گرفته است؛ زيرا اين مکتب در امن ترین نقطه شهر کندز قرار دارد.

فاطمه عزيز عضو ديگر ولسی جرگه و نماينده مردم کندز نيز خواستار بررسی اين رويداد شده گفت که نبايد بيش ازاين،  مردم کندز به نام های مختلف قربانی شوند.

وی از هيئت اداری جرگه خواست تا اين موضوع را به شکل جدی بررسی نمايد .

به گفته موصوف، در اين حمله بيشتر مردم ملکی متضرر شده و خانه هاى شان به خاک يکسان شده اند و  بايد کسانی که اين حمله را انجام داده اند، به متضررين غرامت بپردازند.

شماری از اعضای ديگر اين جرگه نيز نظر مشابه داشتند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement