خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شبکه زنان افغان: کمپاین های تخریبی علیه زنان نخبه و سرشناس کشور را متوقف سازید!

شبکه زنان افغان: کمپاین های تخریبی علیه زنان نخبه و سرشناس کشور را متوقف سازید!

Jul 26, 2017 - 21:53

٤ اسد ۱۳۹۶ مطابق ۲۶جولای ۲۰۱۷ میلادی کابل – افغانستان  = زنان افغان مسیر طویل مبارزه را در این سرزمین تعقیب می کنند.

در حالیکه ما از حکومت افغانستان نه تنها برای اعتماد ایشان بالای زنان برای پست های بالا در کابینه، بل گمارش زنان در عرصه خدمات خارجی بحیث سفیر، کنسل و دیپلومات عالیرتبه تقدیر مینماییم، ما بالای حکومت صدا میزنیم تا این زنان را در پروسه اصلاحات که آنان در دفاتر خویش برای شفافیت بهتر و روابط شکوفا بین میزبان و جامعه محلی در ممالک خارجی دنبال می کنند، حمایت نمایند.

ما متاسفانه از مدتی بدینسو شاهد کمپاین های تخریبی و تبلیغاتی علیه شخصیت زنان نخبه و سرشناس کشور هستیم.

ما گزارش تلویزیون یک و طلوع که با استفاده از معلومات بی اساس به خاطر رد صلاحیت های کاری خانم شینکی کروخیل استفاده شده است ملاحظه نمودیم که بر اساس وزارت امور خارجه این معلومات قابل تایید نمیباشد.

خانم کروخیل یک سیاستمدار و فعال حقوق زن قوی است که در گذشته با برد رائ و اعتماد مردم ، برای دو دوره در ولسی جرگه انتخاب گردیده بودند.

ما گزارش های تلویزیون های متذکره را خلاف اخلاق روزنامه نگاری،گزارش متوازن، حساس و مستقل نشان نمی بینیم . زنان رهبر افغان توانایی، مدیریت و مسلکی بودن خویش را در عرصه کاری تثبیت نموده اند.

این زنان جسور که برای پیشرفت سیاسی کشور ویا مصئونیت زنان کار میکننداکثرا" با گزارش های نامکمل وجانبدارا نه رسانه ها متقابل میشوند.

قبلا شبکه زنان افغان به تلویزیون طلوع و سایر رسانه های ازاحترام گذاشتن به اصول اخلاقی رسانه ها و حساسیت کار زنان در افغانستان تاکید نموده است.

ما یک بار دیگر از تمام رسانه ها میخواهیم تا با شخصیت زنان احترام قایل شده و اصل بیطرفی را در نشر اخبار و برنامه های خود حفظ کنند.

ما بخصوص شاکی ازاین استیم که در این زمان توجه اندکی به خبرو نشر گزارش مهم چون قضایای خشونت های خانوادگی در بخش های دپیلوماتیک صورت گرفته است، آزار و اذیت جنسی، و سایر موارد فساد که در داخل کشور جرم پنداشته شده و حتا توجه مورد نیاز به آن داده نمی شود، ازتوجه کامل رسانه های محترم برخوردار نیست.

ما بالای حکومت افغانستان صدا می زنیم تا زنان را از طریق مساعد ساختن زمینه داشتن تیم مسلکی وافراد که درد بخور به منافع ملی اند همکاری نمایند نه کسانیکه علاقه شان نسبت به پیشرفت شخصی و اینده سازی خود اند و به جز ازایجاد توطئه علیه زن در دفاتر خارج و خدمات ملکی در افغانستان، حمایت کنند.

اینگونه توطئه که هدف آن سرکوب کردن زنان است، باید بطور جدی بررسی گردد و اقدامات تنبیهی برای جلوگیری از همچو توطئه ها علیه زنان در عرصه سهمگیری زنان در پست های تصمیم گیریهای ملی جلوگیری شود .

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan